Ritual: Crown of Horns

Ritual: Crown of Horns

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Draw Distance
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
17.05.2019
Europa:
17.05.2019
Producent:
Draw Distance
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
17.05.2019
Europa:
17.05.2019

Ritual: Crown of Horns - opis gry

Ritual: Crown of Horns to to gra akcji wyprodukowana przez polskie studio Draw Distance i wydana przez Feardemic. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsoli Nintendo Switch.

Akcja produkcji Draw Distance rozgrywa się na amerykańskim Dzikim Zachodzie, przy czym miejsce to nie ma w Ritual: Crown of Horns zbyt wiele wspólnego z prawdziwą historyczną krainą. Tutaj mamy do czynienia z jej alternatywną wersją zaludnioną przez demony i innego rodzaju fantastyczne istoty. Historia zaczyna się od zlecenia, jakie otrzymujemy od rządu: mamy zgładzić pewną wiedźmę. Niestety, misja okazuje się bardziej skomplikowana, skrywając poważniejszą intrygę. Nasz podopieczny zostaje zabity przez bestie wysłane przez ten sam rząd, ale nieoczekiwanie ratuje go wiedźma, którą miał wyeliminować. Otrzymując nową szansę, postanawia on dokonać zemsty.

Ritual: Crown of Horns to gra akcji w konwencji twin-stick shootera. Główne założenia rozgrywki przypominają tryb hordy z innych strzelanin. Zmagania toczą się na stosunkowo niewielkich planszach, na których musimy uporać się z inwazją przeciwników. Początkowo nie jest ich wielu, ale z czasem liczba nieprzyjaciół zaczyna wyraźnie wzrastać. Cel nie sprowadza się jednak tylko do ich eliminowania. Oprócz tego musimy też chronić wspomnianą wiedźmę. Jeśli zginie, planszę trzeba powtarzać. Zadanie utrudnia fakt, iż nierzadko zmienia ona miejsce pobytu.

Do dyspozycji mamy częściowo dość standardowy, westernowy arsenał: rewolwery, strzelby, kusze itd., ale na tym nie koniec. Główny bohater może też korzystać z rozmaitych zaklęć, choć do tego potrzebuje dusz pokonanych przeciwników. Poza tym na planszach mogą się również pojawić power-upy, a po ich przejściu mamy możliwość zakupu nowego, lepszego sprzętu. 

Wideo - Ritual: Crown of Horns

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper