Gun Crazy

Gun Crazy

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ritual Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
12.11.2019
Europa:
12.11.2019
Producent:
Ritual Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
12.11.2019
Europa:
12.11.2019

Gun Crazy - opis gry

Gun Crazy to dwuwymiarowa gra akcji typu run and gun wyprodukowana przez studio Ritual Games i wydana przez Ratalaika Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach. Jego rozgrywka inspirowana była grami arcade z lat 80. i 90.

Rozgrywka - Gun Crazy

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Ritual Games, jak wspomniano na wstępie, inspirowana jest grami z automatów stworzonymi w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Wzorem wielu ówczesnych klasyków Gun Crazy jest całkowicie pozbawione fabuły, choćby takiej o charakterze czysto pretekstowym. Nie ma tu wprowadzających w zmagania scenek, tekstu, dialogów ani innych tego typu narracyjnych rozwiązań.

Rozgrywka także nie jest skomplikowana. Podczas zmagań przejmujemy kontrolę nad niebieskowłosą dziewczyną, która brnie przez krajobraz futurystycznej metropolii eliminując po drodze zastępy wszelkiej maści nieprzyjaciół. Lewa dłoń bohaterki jest mechaniczna, zamiast prawej ma ona natomiast działko przypominając pod tym względem popularnego Mega Mana. Zestaw jej umiejętności jest jednak skromny: może ona mianowicie strzelać, biegać, skakać i korzystać z tutejszego odpowiednika bullet time. Pewnym urozmaiceniem są porozmieszczane na planszach power-upy dostarczającego innego typu amunicji, a każdy jej typ ma swoje pewne wady i zalety, na które warto mieć wzgląd.

Gun Crazy można przejść z powodzeniem w mniej niż w godzinę. Na przejście czekają tu w sumie cztery plansze, które urozmaicone są starciami z bossami i minibossami. Co warto w tym miejscu zaznaczyć, w grze nie udostępniono funkcji umożliwiającej wykonywanie save’ów. W razie czego zmagania musimy więc rozpoczynać od samego początku.

Gun Crazy nie posiada też innych wariantów rozgrywki oprócz ‘kampanii’.

Wideo - Gun Crazy

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper