SkateBIRD

SkateBIRD

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Glass Bottom Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Premiery
Świat:
12.08.2021
Europa:
12.08.2021
Producent:
Glass Bottom Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Premiery
Świat:
12.08.2021
Europa:
12.08.2021

SkateBIRD - opis gry

SkateBIRD to gra sportowa, w której kierujemy małymi ptakami jeżdżącym na deskorolce. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Xbox One i Nintendo Switch. Za jego produkcję i wydanie odpowiadało studio Glass Bottom Games.

Rozgrywka - SkateBIRD

Dalsza część tekstu pod wideo

SkateBIRD to ciekawa wariacja na temat gier poświęconych jeździe na deskorolce. W produkcji Glass Bottom Games nie przejmujemy kontroli nad profesjonalistami, tylko nad małymi ptakami. Tutejsze motywy spaja główny wątek fabularny, który opowiada o zabijaniu czasu przed domowe zwierzęta podczas nieobecności ich zapracowanego właściciela.

Rozgrywka czerpie sporo z klasyki gatunku, np. serii Tony Hawk’s Pro Skater. Na planszach porozstawiane są skocznie, rampy, poręcze i szereg innych elementów otoczenia o rozmiarach mniejszych lub większych, które wykorzystujemy do wykonywania sztuczek. Zasada jest jedna: im bardziej skomplikowana ewolucja, tym więcej punktów trafia na nasze konto. Triki można także łączyć za pomocą specjalnych umiejętności (grindowanie, manuale) i tworzyć w ten sposób efektowne combosy pomnażające zdobycz punktową. W odróżnieniu od innych przedstawicieli gatunku w SkateBIRD inna jest fizyka, a to z racji tego, że kierujemy nie człowiekiem, tylko drobnym ptakiem.

Główną atrakcją gry jest tryb fabularny przypominający nieco karierę ze wspomnianego wyżej THPS. W jej trakcie odwiedzamy pięć plansz, na którym wykonujemy rozmaite zadania. Mogą one przykładowo polegać na kolekcjonowaniu liter, wykręceniu odpowiednio imponującego combosa czy zapaleniu ognia w określonych miejscach. Na każdej mapie twórcy przygotowali około dwudziestu zadań, przy czym zaznaczyć warto, że nie musimy wykonywać wszystkich, by móc kontynuować zmagania.

Na uwagę w SkateBIRD zasługuje patent ze ścieżką dźwiękową. Otóż tutaj soundtrack tworzymy sami odnajdując porozmieszczane na mapach kasety z muzyką. Jeśli nie będziemy ich zdobywać, dostępność muzyki będzie ograniczona. 

Wideo - SkateBIRD

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper