Luigi's Mansion 3

Luigi's Mansion 3

8,6
53 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Next Level Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
17.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
31.10.2019
Europa:
31.10.2019
Polska:
31.10.2019
Producent:
Next Level Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
17.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
31.10.2019
Europa:
31.10.2019
Polska:
31.10.2019

Recenzja redakcji

Luigi's Mansion 3 – recenzja gry. Zielony wchodzi do gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Luigi's Mansion 3 – recenzja gry. Zielony wchodzi do gry
NS

Luigi's Mansion 3 - opis gry

Luigi's Mansion 3 to gra action-adventure wydana na konsolę Nintendo Switch. Tytuł był kontynuacją Luigi's Mansion 2 z 3DS-a. Za jego produkcję, podobnie jak w przypadku poprzednika, odpowiadało studio Next Level Games.

W trzeciej części Luigi’s Mansion główny bohater odwiedza kolejną nawiedzoną posiadłość. Po otrzymaniu tajemniczego zaproszenia z luksusowego hotelu Last Resort Luigi, jego brat Mario, księżniczka Peach i gromada Toadów postanawia skorzystać z oferty. Jak się jednak okazuje, jest to w rzeczywistości niecna intryga King Boo. Przyjaciele Luigiego wpadają w pułapkę i zostają uwięzieni, zaś on staje się jedyną osobą, która jest w stanie wyciągnąć ich z kabały. Najpierw jednak musi on pokonać swój strach.

Pod względem rozgrywki gra nie odbiega drastycznie od poprzedników, choć w odróżnieniu od drugiej części nie mamy to do czynienia z podziałem gry na misje. Nasz podopieczny, czyli wspomniany Luigi, dysponuje urządzeniem zwanym Poltergust G-00, które pomaga nam zwalczyć straszydła spotykane w hotelu. Poltergust posiada stare funkcje, jak np. latarka, ale wyposażono go też w zupełnie nowe atrakcje. Można nim teraz złapać ducha i uderzać go o ziemię, niszczyć niektóre elementy otoczenia i pancerze nieprzyjaciół czy odpalić falę uderzeniową. Głównemu bohaterowi pomaga też Gooigi, jego sobowtór z zielonej mazi. Ma on mniej HP, ale zamiast tego może się dostać do miejsc, do których nie wejdzie Luigi z krwi i kości. Co więcej, po drodze zbieramy także pieniądze mogące posłużyć do zakupu nowych żyć czy podpowiedzi.

Hotel składa się z kilkunastu pięter, w tym dwóch podziemnych (łącznie jest ich siedemnaście). Oczywiście na początku nie mamy dostępu do wszystkich. Z czasem odnajdujemy przyciski do windy, które otwierają przed nami nowe możliwości. Poszczególne piętra często zaś różnią się tematycznie, co przekłada się na to, z jakimi wyzwaniami mamy do czynienia.

Oprócz trybu singlowego Luigi’s Mansion 3 oferuje też multiplayer. Osiem osób może rywalizować w trybie Thrill Tower znanym z poprzedniej części. Warianty są trzy: eliminowanie duchów, poszukiwanie Toadów czy zbieranie pieniędzy. Zmagania rozgrywają się na pewnej liczbie pięter (decydujemy o tym sami), które są generowane proceduralnie. Dostępny jest też ScreamPark, w którym konkurencje inspirowane są atrakcjami z parków rozrywki.

Wideo - Luigi's Mansion 3

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper