Rise Eterna

Rise Eterna

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 10.0
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Makee
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
13.05.2021
Europa:
13.05.2021
Producent:
Makee
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
13.05.2021
Europa:
13.05.2021

Recenzja redakcji

Rise Eterna – recenzja gry. Klon Fire Emblem w polskim wydaniu
6.0
Rise Eterna – recenzja gry. Klon Fire Emblem w polskim wydaniu
NS PC

Rise Eterna - opis gry

Rise Eterna to strategia turowa wyprodukowana przez studio Makee i wydana przez Forever Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Fabuła - Rise Eterna

Akcja rozgrywa się w królestwie, które po wielu latach pokoju i sielankowej wręcz egzystencji zostaje zaatakowane przez najeźdźców zza morza - armie Odegarii. W wyniku inwazji kończy się pewien etap jego historii, a mieszkańcy, którzy do tej pory żyli dostatnio, praktycznie z dnia na dzień przemieniają się z pełnoprawnych obywateli w niewolników.

Główną bohaterką Rise Eternia jest Lua, której udaje się ocaleć po ataku bandytów na jej wioskę. Ranna, wraz z niedawno poznanym Nathaelem, który pomógł jej stanąć na nogi, udaje się po pomoc do stolicy. Jest to także moment, w którym wikła się ona w o wiele poważniejszą intrygę. 

Rozgrywka - Rise Eterna

Rise Eterna to strategia turowa inspirowana grami ze sprzętów 16-bitowych, zwłaszcza serią Fire Emblem. Podczas bitew nasi podopieczni poruszają się po mapach podzielonych na małe kwadraty, a gdy znajdą się wystarczająco blisko, mogą zaatakować przeciwnika. Podobnie jak w popularnej serii Nintendo/Intelligent Systems walczący przenoszą się na oddzielne pole bitwy, gdzie dochodzi do wymiany ciosów.

Podczas zmagań możemy zwerbować łącznie kilkanaście postaci. Bohaterowie różnią się umiejętnościami i wyposażeniem. W grze zaimplementowano również elementy RPG - zdolności podopiecznych da się doskonalić za pomocą klejnotów.

Cele w trakcie kampanii wybieramy z poziomu dwuwymiarowej mapy świata. Twórcy przygotowali nie tylko misje fabularne, ale też szereg zadań pobocznych i sekretów. 

Wideo - Rise Eterna

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper