Shadow Complex

Shadow Complex

8,3
53 oceny

Ocena wg platformy:

X360 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Chair Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
19.08.2009
Europa:
19.08.2009
Producent:
Chair Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
19.08.2009
Europa:
19.08.2009

Shadow Complex - opis gry

Wydane w 2009 roku na platformie Xbox LIVE Arcade Shadow Complex jest utrzymaną w konwencji 2,5D grą action-adventure wyprodukowaną przez Chair Entertainment w kooperacji z Epic Games. Za fabułę odpowiada Peter David - scenarzysta komiksów i autor nowel osadzonych w uniwersum Star Trek.

Głównym bohaterem Shadow Complex jest Jason Fleming, który wraz ze swoją dziewczyną Claire podczas wędrówki północno-zachodnim Pacyfikiem natrafiają na tajemniczy kompleks jaskiń. Za namową partnerki protagonista zgadza się na ich zbadanie. W środku oboje trafiają na wojskowy kompleks i uzbrojonych strażników, którzy porywają Claire. Jason bez wahania rusza na ratunek wybrance swojego serca, przy okazji odkrywając plany szeroko zakrojonego ataku na Stany Zjednoczone. Cliff Bleszinski z Epic Games podał, iż historia przedstawiona w Shadow Complex jest prequel do wydarzeń znanych z książki Orsona Scotta Carda pt. "Empire".

Dalsza część tekstu pod wideo

Trójwymiarowe środowisko w połączeniu z możliwością poruszania się jedynie w dwóch kierunkach odwołuje się do klasycznych side-scrollerów takich jak Super Metroid i Castlevania: Symphony of the Night. Twórcy poszerzyli doświadczenie poprzez możliwość strzelania do przeciwników znajdujących się w na zewnątrz/wewnątrz głównego planu gry. Wędrując korytarzami rozbudowanej bazy walczymy z przeciwnikami, pokonujemy elementy platformowe i rozwiązujemy zagadki, nierzadko korzystając z gadżetów znajdywanych w trakcie rozgrywki. Wynagradzani przy tym jesteśmy punktami doświadczenia, które przekładają się na kolejne poziomy bohatera i nowe umiejętności. Oprócz trybu fabularnego Chair Entertainment zaimplementowało w Shadow Complex także Proving Grounds, w ramach którego pokonać musimy szereg następujących po sobie wyzwań.

Gra została bardzo ciepło przyjęta przez branżowe media, z miejsca stając się jedną z najlepszych gier na platformie Xbox LIVE Arcade. Shadow Complex może obecnie pochwalić się w serwisie GameRankings średnią oscylującą wokół 90%.

Wideo - Shadow Complex

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper