Red Steel 2

Red Steel 2

7,9
41 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Paris
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
23.03.2010
Europa:
26.03.2010
Polska:
26.06.2010
Producent:
Ubisoft Paris
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
23.03.2010
Europa:
26.03.2010
Polska:
26.06.2010

Red Steel 2 - opis gry

Red Steel 2 jest strzelaniną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowaną przez Ubisoft Paris i wydaną przez Ubisoft w marcu 2010 wyłącznie na Nintendo Wii.

Druga część Red Steel ma niewiele wspólnego z poprzednikiem - to zupełnie inna historia i bohaterowie. Fabuła nie jest zbytnio wyszukana, opowiadając historię zamaskowanego wojownika z klanu Kusaragi, który ma za zadanie bronić rodzimą wioskę przed terroryzującymi ją bandytami, którym przewodzi odwieczny rywal protagonisty, niejaki Shinjiro. Do dyspozycji gracza oddano w tym celu całkowicie nowe realia - Dziki Zachód w wersji japońskiej z kowbojami-samurajami, kopalniami złota, saloonami i kanionami. Wyjątkowy klimat potęgują elementy zaczerpnięte z nurtu cyberpunk z uwagi na wiele wynalazków, które nie miały wówczas racji bytu: motocykle, roboty czy chociażby czytnik kart elektronicznych.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Misje, podobnie jak chociażby w Borderlands, można znaleźć na dużej tablicy ogłoszeń wiszącej na jednej ze ścian kryjówki bohatera - powraca się tutaj po każdym wykonanym zadaniu. Podstawą w zrozumieniu systemu są treningi, których nie można pominąć - kiedy w dłonie gracza trafia miecz klanu Kusagari, od razu zwiększa się pula dostępnych technik, a tych jest w Red Steel 2 bardzo dużo. Miecz postawiony w stan bloku nie tylko chroni przed uderzeniami, ale także odbija lecące pociski. Możliwości jego użycia jest naprawdę wiele, zaś umiejętne ich wykorzystanie, wespół z opanowanym systemem uskoków, są kluczem do przeżycia. Nie należy też nigdy zapominać o broni palnej, stanowiącej świetną alternatywę dla ostrza i skutecznie pomagającej eliminować większe grupy wrogów. „Dwójce” ogromnie przysłużyła się przystawka Wii MotionPlus. Wystarczy stanąć na chwilę, wciskając guzik A, by wejść w tryb bloku, a potem zacząć obracać kontrolerem w kilku płaszczyznach - sensor niemal idealnie odczytuje ruchy katany i jeśli gracz delikatnie skręci nadgarstek, ostrze odpowiednio zmieni kąt. W przeciwieństwie do „jedynki”, druga odsłona Red Steel nie oferuje lokalnego trybu multiplayer.

 

Cel-shadingowa oprawa Red Steel 2 prezentuje się świetnie, animacja nie zwalnia praktycznie ani na chwilę. Odgłosy ścierającego się oręża wypadają przekonująco, niestety dubbing stoi na średnim poziomie.

Wideo - Red Steel 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper