Ratchet & Clank 2

Ratchet & Clank 2

Ocena wg platformy:

PS2 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
11.11.2003
Europa:
21.11.2003
Polska:
21.11.2003
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
11.11.2003
Europa:
21.11.2003
Polska:
21.11.2003

Ratchet & Clank 2 - opis gry

Ratchet & Clank 2 (w USA “dwójka” ukazała się z podtytułem Going Commando) to trójwymiarowa platformówka z elementami gry akcji wyprodukowana przez studio Insomniac Games i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 2.

Podobnie jak w części pierwszej, tytułowi bohaterowie ponownie będą zmuszeni uratować galaktykę przed śmiertelnym zagrożeniem. Tym razem będzie ono miało związek z działalnością Megacorp. Ratchet i Clank początkowo zostaną przez nią wynajęci do odzyskania stworzenia zwanego protopet, ale wkrótce okaże się, że w rzeczywistości jest to niebezpieczna broń, którą korporacja chce sprzedawać wszystkim podejrzanym typom zamieszkującym galaktykę.

 

W drugiej części serii bohaterowie odwiedzają różne planety galaktyki Bogon. Gracz obserwuje akcję z perspektywy trzeciej osoby. Ratchet & Clank to platformówka, ale nie brakuje tu również elementów gry akcji (jak eliminowania przeciwników za pomocą rozmaitych cudacznych broni), a nawet rozwiązań kojarzonych z eRPeGami.

 

Względem “jedynki” dodano osiemnaście nowych pukawek, z czego każda posiada wskaźnik informujący o jej rozwoju. Wskaźnik napełnia się po odstrzeleniu przeciwnika i gdy dojdzie do odpowiedniego poziomu, broń ‘awansuje’ - w takim wypadku zwiększa się jej siła ognia oraz zmienia wygląd. Do dyspozycji mamy również wymyślne gadżety, a posiadając na karcie pamięci zapis stanu gry z pierwowzoru odblokowujemy kilka dodatkowych retro broni.

 

System rozwoju dotyczy zresztą także samego Ratcheta, który zyskuje doświadczenie po każdym ubitym przeciwniku, co pozwala nam wzmacniać jego odporność na wrogie ataki. Do zwiększania potencjału bojowego służy też tutejsza waluta, śrubki, które w dużych ilościach znajdujemy przeczesując tutejsze lokacje.

 

Jeśli chodzi o resztę, druga odsłona R&C przedstawia również minigry. Łącznie znajdziemy ich cztery - walki na arenie, wyścigi (dwa rodzaje) i latanie statkiem w przestrzeni kosmicznej.

Wideo - Ratchet & Clank 2

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper