Haven: Call Of The King

Haven: Call Of The King

6,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Travellers Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
18.11.2002
Europa:
22.11.2002
Producent:
Travellers Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
18.11.2002
Europa:
22.11.2002

Haven: Call Of The King - opis gry

Haven: Call of the King to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Traveller’s Tales i wydana przez Midway. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 2, choć w planach były też wersje na inne sprzęty. Call of the King miało być w założeniach pierwszą z trzech części serii, lecz pozostałe dwie ostatecznie nie powstały.

Tysiąc lat przed wydarzeniami ukazanymi w grze król planety, na której toczy się akcja, wybył na intergalaktyczną krucjatę. Swoim poddanym zostawił dzwon zwany “Złotym głosem”, którego mieli użyć gdy pojawiają się kłopoty. I te kłopoty w końcu się pojawiły. Na planetę przybywa niejaki Lord Vetch, który używa wirusa by podbić miejscowych i jako jedyny dysponuje antidotum, dzięki czemu ma ich w garści zmuszając do niewolniczej pracy. W końcu jednak pojawia się zarzewie buntu. Jeden z niewolników, Haven, zaczyna mieć dziwne sny o wzgórzu i dzwonie, których znaczenia nie zna. Gdy informacja o tym dociera do Vetcha, postanawia on raz na zawsze wyeliminować głównego bohatera.

Rozgrywkę śledzimy z perspektywy trzeciej osoby. Nasz podopieczny, którym jest wspomniany Haven, potrafi biegać, skakać (dysponuje też podwójnym skokiem) i kucać. Na jego wyposażeniu znajduje się natomiast osłona/tarcza, za pomocą której chroni się przed atakami przeciwników (wymaga ona jednak energii), mag-ball, broń przypominająca yoyo, oraz kilka innych rodzajów oręża, jak lasery czy działka.

Poza akcją gra oferuje typowe dla platformerów unikanie przeszkód i zbieractwo. Zbierać możemy serduszka, antidotum na wirus Vetcha (bez którego prędzej lub później kopniemy w kalendarz) oraz pióra pozwalające przyzwać wielkiego mechanicznego ptaka mogącego przetransportować bohatera do miejsc normalnie dla niego niedostępnych.

Od czasu do czasu pojawiają się też inne atrakcje. Haven może np. latać przy użyciu jetpacka, pływać łodzią lub operować działkiem statku kosmicznego.

Wideo - Haven: Call Of The King

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper