Ratchet: Gladiator HD

Ratchet: Gladiator HD

7,3
21 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Idol Minds
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
27.08.2013
Europa:
27.08.2013
Producent:
Idol Minds
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
27.08.2013
Europa:
27.08.2013

Ratchet: Gladiator HD - opis gry

Ratchet: Gladiator HD to produkcja będąca połączeniem platformera i gry akcji. Za developing odpowiadało studio Idol Minds, rolę wydawcy pełniło natomiast Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 3.

Gra, jak sama nazwa wskazuje, to remaster. Nie ma większych różnic między nim, a oryginałem stworzonym przez Insomniac Games i wydanym na PlayStation 2. W Ratchet: Gladiator tytułowy bohater staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Razem ze swoimi towarzyszami zostaje on porwany przez pomagierów niejakiego Gleemana Voxa, kosmicznego magnata medialnego i organizatora krwawych zawodów DreadZone, w których uczestnicy walczą na śmierć i życie.

Ratchet, co jasne, stanie do rywalizacji i będzie musiał z niej wyjść żywy. Rozgrywkę śledzimy tu z perspektywy trzeciej osoby. Gladiator, jak wspomnieliśmy na wstępie, jest platformerem, jednak twórcy rozłożyli tym razem akcenty inaczej - sekcji zręcznościowych generalnie tu nie brakuje jednak najważniejsza jest akcja i walka. Nasz podopieczny ma do dyspozycji dziesięć różnych cudacznych pukawek, które można ulepszać modyfikacjami, a także dwa roboty pomagające w zmaganiach (mogą np. podłożyć materiały wybuchowe) oraz pojazdy (sztuk cztery). Może także zdobywać doświadczenie pozwalające mu udoskonalać pewne atrybuty i zwiększać tym samym potencjał bojowy.

W grze ważną role odgrywa multiplayer. Znajdziemy tu i rywalizację, i kooperację. W tym drugim wariancie jeden gracz kontroluje Ratcheta, a drugi robota (Clank nie jest grywalny, lecz możemy zdobyć jego skina). Oboje muszą dzielić się broniami i amunicją. Gladiator umożliwia prowadzenie potyczek także przez sieć. Zmagać może się w tym przypadku maksymalnie dziesięć osób. Do wyboru są tam następujące tryby: Conquest (walka o terytorium), Deathmatch (wiadomo), Capture the Flag (jak wcześniej), King of the Hill (rywalizacja na punkty otrzymywane po dotarciu w odpowiednie miejsce) a także Juggernaut (wariacja Deathmatch; podopieczni dysponują znacznie lepszymi umiejętnościami).

Wideo - Ratchet: Gladiator HD

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper