Helldivers

Helldivers

7,6
88 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
PS4 7.4
PS3 8.3
PS Vita 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arrowhead Game Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
03.03.2015
Europa:
04.03.2015
Producent:
Arrowhead Game Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
03.03.2015
Europa:
04.03.2015

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Helldivers
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Recenzja gry: Helldivers
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Helldivers - opis gry

Helldivers to strzelanina science-fiction z widokiem z góry, za którą odpowiada studio Arrowhead Game Studios. Tytuł pojawił się na konsolach Sony w 2014 roku i pozwala na ukończenie gry zarówno w pojedynkę, jak i w kooperacji cross-platformowej z innymi graczami. 

W pozycji Arrowhead Game Studios gracze otrzymują niezwykle wymagające i odpowiedzialne zadanie. Naszej planecie grożą obce rasy, więc wszyscy młodzi, silni i inteligentni zostają zwerbowani do super jednostki Helldiversów. To gracze muszą wyruszyć na obce planety i zawalczyć o dominację z Robakami, Cyborgami oraz Oświeceni.

Dalsza część tekstu pod wideo

Od początku zainteresowani uczestniczą w międzygalaktycznej kampanii, w trakcie której ich zadaniem jest wyruszanie na różnorodne zadania. Za każdym razem gracze wybierają jedną z planet, a za wykonanie wszystkich poszczególnych misji zdobywają punkty dla Super Ziemi. W tej sytuacji każdego dnia tysiące śmiałków z całego świata uczestniczy w jednej wielkiej kampanii, dzięki której zdobywamy dominację we wszechświecie.

Misje w głównej mierze polegają na znanych wszystkim schematach – trafiamy na planetę, musimy zabezpieczyć odpowiednie miejsca, przenieść przedmiot do wybranego punktu, pozbawić życia przeciwników, wysadzić lokacje, załączyć inne urządzenia. Twórcy przygotowali bardzo ciekawy sposób interakcji z elementami otoczenia – przykładowo podchodząc do panelu musimy wklepać kombinację klawiszy (lewo, lewo, prawo, lewo, góra, dół) i dzięki wykonaniu tej czynności możemy ukończyć jedną część zadania. Na każdej planecie realizujemy przynajmniej kilka celów, a rozwiązanie wszystkich problemów zajmuje maksymalnie 15 minut.

Planety oraz wydarzenia są generowane losowo i chociaż w celach nie znajdziecie przesadnej różnorodności, to akurat w tym projekcie prostota jest kluczem do sukcesu. Tytuł charakteryzuje się wyjątkowo przyjemnym strzelaniem i od samego początku poczujecie ten fenomenalny efekt „jeszcze jednej planety”.

Na początku nasza postać ma do dyspozycji skromny arsenał, lecz już po kilku pierwszych zadaniach zdobywamy nowe bronie, stroje oraz uczymy się nowych manewrów. W trakcie podbojów kolejnych planet musimy korzystać ze wsparcia – ponownie wklepując kombinację klawiszy (przykładowo lewo, prawo, lewo, góra, góra, dół) uzyskujemy przez zrzut ze statku dodatkową amunicję, nową broń, pojazdy, a nawet możemy postawić wieżyczkę. Specjalne punkty badawcze pozwalają Helldiversom rozwijać swoje gadżety. 

Wideo - Helldivers

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper