Raiden V

Raiden V

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Moss
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
25.02.2016
Europa:
11.05.2016
Producent:
Moss
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
25.02.2016
Europa:
11.05.2016

Raiden V - opis gry

Raiden V to scrollowana strzelanina (tzw. shmup) wyprodukowana i wydana przez japońskie studio Moss, którego pracownicy mają na koncie także poprzednie części serii. Tytuł ukazał się tylko na Xboxie One.

Gra posiada fabułę, ale siłą rzeczy, jak to bywa w przypadku shmupów, stanowi ona raczej pretekst i wyjaśnienie naszych poczynań. Do wyboru mamy kilka postaci oraz trzy nowoczesne statki, które mają nam pomóc w ocaleniu Ziemi. Statki te różnią się parametrami odpowiedzialnymi za siłę, szybkość i wytrzymałość (każdy ma też jedną unikalną broń).

Dalsza część tekstu pod wideo

Piąta odsłona Raiden wiele elementów zapożycza z poprzedników. Gra jest shmupem wertykalnym, tzn. ekran przesuwa się z góry na dół. Do dyspozycji mamy zasadniczo trzy rodzaje broni: Vulcan (pociski wystrzeliwane pod pewnym kątem), laser oraz plazmę. Podczas rozgrywki pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie kolorowe żetony, którymi można zmieniać broń lub ją upgrade’ować.

Kampania składa się z ośmiu leveli zwieńczonych starciem z bossami. Niewiele, ale żywotność gry może wydłużyć nabijanie punktów. System działa podobnie jak w poprzednikach - im szybciej załatwimy nieprzyjaciela, tym większą zdobycz punktową zgarniemy. Co warto dodać, przeciwnicy -- w odróżnieniu od wielu innych shmupów -- reagują na nasze ruchy. Po zaliczeniu poziomu pierwszego na ocenę A a pozostałych na S odblokowujemy starcie z prawdziwym ostatnim bossem.

Raiden V nie posiada multiplayera, ale twórcy zaimplementowali specjalny system zwany Cheer, który korzysta z możliwości jakie daje Chmura. Gracze otrzymują informacje o postępach innych. Możemy ich ‘dopingować’, dzięki czemu są w stanie odpalić niszczycielski atak (po uprzednim nabiciu specjalnego wskaźnika). Jest to swoją drogą powód tego, jak tłumaczono, że tytuł ukazał się tylko na Xboxie One.

Wideo - Raiden V

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper