Nimbus

Nimbus

4,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0
PS3 4.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Noumenon
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
25.10.2010
Europa:
25.10.2010
Producent:
Noumenon
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
25.10.2010
Europa:
25.10.2010

Nimbus - opis gry

Nimbus to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Noumenon Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później też przeniesiony na PlayStation 3 z dodatkiem nowej zawartości.

Założenia gry są bardzo proste. W grze przejmujemy kontrolę nad małym pojazdem latającym, którego znajoma (różowy pojazd) została porwana przez wielkie, latające metalowe oko. Tutejszy myk polega jednak na tym, że nasz pojazd nie posiada żadnego silnika/napędu. Aby przedostać się z punktu A do punktu B, musimy korzystać ze wszystkich przydatnych elementów otoczenia, jak armaty czy bumpery pozwalające nabrać większej prędkości. To nie wszystko. Żeby utrzymać prędkość, należy umiejętnie zmieniać kierunki. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zatrzymanie się powoduje, że poziom musimy rozpoczynać od początku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nimbus wymaga jednak nie tylko zręczności i refleksu. Na późniejszych wyzwaniach pojawiają się także wyzwania, które wymagają, żeby bardziej ruszyć głową, np. usunąć jakiś obiekt z drogi bądź znaleźć klucz otwierający przejście.

Kolejne plansze wybieramy z ‘mapy świata’, która przywodzi na myśl tę z klasycznych (i nie tylko klasycznych) części Super Mario Bros. Sprawia to, że Nimbus nie posiada struktury liniowej - gra daje nam bowiem możliwość wyboru drogi, jaką podążać (tu i ówdzie poukrywane są także skróty).

Gra nie posiada multiplayera, ale oferuje kilka atrakcji wydłużających żywotność rozgrywki. Po pierwsze, na planszach poukrywane są znajdźki (monety), dzięki którym odblokować można nowe pojazdy latające i elementy służące do kustomizacji. Po drugie, zaimplementowano rankingi sieciowe, do których trafiają najlepsze czasy przejścia danych plansz.

W wersja z PS3, która ukazała się jakiś czas po wydaniu PeCetowego pierwowzoru, zaimplementowano nową zawartość.

Wideo - Nimbus

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper