Race Driver GRID

Race Driver GRID

8,0
163 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PS3 8.0
X360 7.9
DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
23 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
30.05.2008
Europa:
30.05.2008
Polska:
30.05.2008
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
23 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
30.05.2008
Europa:
30.05.2008
Polska:
30.05.2008

Race Driver GRID - opis gry

Historia serii TOCA sięga roku 1997, kiedy to pojawiła się gra TOCA Touring Car Championship. Produkcja Race Driver: Grid jest duchowym spadkobiercą tej serii. Gra ukazała się 25 czerwca 2008 roku. Producentem jest studio Codemasters. Gra zawitała na PC i konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz NDS.

Race Driver: GRID jest grą wyścigową, gdzie wcielamy się w młodego kierowcę, którego zadaniem jest.. zostanie najlepszym kierowcą wyścigowym. Początkowo często będziemy zmieniać ekipy, lecz w trakcie rozwoju i wspinania się po szczeblach kariery, powinniśmy mieć na tyle pieniędzy, aby stworzyć własny zespół.

 

W grze dostępne są trzy tryby. Głównym jest kariera (GRID World). Za wygrane wyścigi dostajemy pieniądze oraz reputację, która pozwala zdobywać licencje niezbędne, aby brać udział w coraz bardziej prestiżowych zawodach. Wyścigi dzielą się na grupy - japońskie, amerykańskie i europejskie, jednak po zdobyciu wystarczającej liczby punktów reputacji odblokowuje się kolejna grupa - global - zawody ogólnoświatowe. Wyścigi amerykańskie charakteryzują się trasami ulicznymi (na ulicach metropolii), europejskie odbywają się na znanych torach wyścigowych, a japońskie opierają się na próbach driftowych.

 

W grze będziemy mieli okazję wystartować maszynami wyścigowymi różnego rodzaju - Audi R10 TDI, Aston Martin DBR 9, Dodge Viper SRT-10 czy też Lola B06/10. Oczywiście, trasy również zostały wiernie przeniesione z rzeczywistości - odwiedzimy takie miejsca, jak Donnington Park, Silverstone czy Spa Francorchamps.

 

Gra działa na silniku EGO znanym z gry Colin McRae: DiRT. Został on usprawniony, a modyfikacje objęły głównie wygląd samych pojazdów oraz otoczenia. GRID posiada rozbudowany system zniszczeń - lecz bez obawy. Dzięki mechanizmowi “flashback” możemy cofnąć zły ruch i poprawić swój błąd na torze.

 

Produkcja powinna zadowolić maniaków wyścigów różnego rodzaju. W grze znajdą bowiem spory wybór samochodów oraz szeroką gamę lokacji - od torów wyścigowych, przez tory uliczne do górskich serpentyn w próbach driftowych.

Wideo - Race Driver GRID

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper