MotorStorm

MotorStorm

7,8
174 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Evolution Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
16
Premiery
Świat:
14.12.2006
Europa:
23.03.2007
Polska:
23.03.2007
Producent:
Evolution Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
16
Premiery
Świat:
14.12.2006
Europa:
23.03.2007
Polska:
23.03.2007

MotorStorm - opis gry

MotorStorm jest grą wyścigową stworzoną przez Evolution Studios i wydaną przez Sony w marcu 2007 roku na konsolę PlayStation 3. MotorStorm był tytułem startowym trzeciej stacjonarnej konsoli Sony i jedną z pierwszych gier, która pokazywała możliwości nowego sprzętu japońskiej firmy.

Produkcja Evolution Studios jest stosunkowo trudną grą wyścigową, w której liczą się nie tylko zdolności manualne gracza, ale także perfekcyjna znajmość danej trasy. Ron God Mesa, The Grizzly, Coyote Rage czy The Mudpool - to zaledwie połowa z dostępnych tras, które potrafią wyrwać z życiorysu nawet kilkadziesiąt godzin. Osiem tras to na pierwszy rzut oka skromna liczba, jednak ich konstrukcja wynagradza to z nawiązką. Nawet grając dłużej gracz nie zawsze może być pewny na sto procent czy droga, którą aktualnie podąża na złamanie karku, jest tą odpowiednią, najszybszą.

Specyficzny model jazdy oraz doskonała fizyka, która potęguje odczucia na torze, to cechy charakterystyczne tego tytułu. Pojazdy zachowują się bardzo realistycznie i adekwatnie do swojej wagi. W garażu czekają na garcza przeróżne wynalazki, począwszy od motocykli, buggy, quadów, przez samochody wyścigowe, terenowe, mud pluggery, na ciężarówkach kończąc. Wizytówką MotorStorm z całą pewnością jest błoto. Element ten został doskonale odwzorowany i ma ogromny wpływ na sam wyścig. Podczas zawodów należy możliwie najczęściej korzystać z turbo, ale jednocześnie dbać o to, by nie przegrzał się silnik, bo inaczej zakończy się to efektownym wybuchem.

Mimo że gra Evolution Studios zadebiutowała wraz z konsolą, to po dziś dzień jej oprawa wizualna robi bardzo pozytywne wrażenie. Modele pojazdów wykonano z ogromną dbałością o szczegóły, podobnie jak osiem świetnie zaprojektowanych tras. Odwzorowanie błota budzi szacunek, a w tle przygrywa klimatyczny soundtrack, składający się z dwudziestu jeden kawałków - idealne pasujący do klimatu festiwalu wyścigowego.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - MotorStorm

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper