Promesa

Promesa

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 -
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Julian Palacios Gechtman
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
15.10.2020
Europa:
15.10.2020
Producent:
Julian Palacios Gechtman
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
15.10.2020
Europa:
15.10.2020

Promesa - opis gry

Promesa to gra przygodowa z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez niezależnego twórcę Juliana Palaciosa Gechtmana. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Switch i Xbox One.

Fabuła - Promesa

Promesa to interaktywna opowieść inspirowana filmami radzieckiego reżysera Andrieja Tarkowskiego. Jak określił to jej twórca, projekt zrodził się z rozmów między wnuczkiem a dziadkiem. Podczas rozgrywki, jeśli tak to nazwać, przeczesujemy różne wspomnienia i marzenia senne, w których stapia się przeszłość i teraźniejszość, tworząc strumień osobistych obrazów.

Rozgrywka - Promesa

Promesa jest, jak wspomniano wyżej, interaktywną opowieścią, a nie grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, snując się po onirycznych miejscówkach inspirowanych nierzadko miastami włoskimi i argentyńskimi, ale niekiedy też bardzo surrealistycznymi. Integralną częścią doświadczenia są konwersacje między wnuczkiem a dziadkiem. Dotyczą one rozmaitych zagadnień, choć głównie kręcą się wokół podobnych motywów: wspomnień, żalów z powodu popełnionych błędów czy nostalgii za tym, co utracone. 

Dzieło Juliana Palaciosa Gechtmana nie jest długie. Całość można bowiem z powodzeniem ukończyć w mniej niż godzinę. Warto jednak dodać, że za pierwszym razem nie da się zobaczyć każdej sceny, dlatego ponowne przechodzenie Promesy ma uzasadnienie, jeśli zamierzamy poznać wszystkie jej tajemnice. 

Wymagania sprzętowe - Promesa

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7 (SP1+)
  • Procesor: 2.0GHz CPU (i7-4510U)
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: GPU Nvidia MX150
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Promesa

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper