Gone Home

Gone Home

6,2
72 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 7.4
PS4 5.8
XONE 4.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fullbright Company
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
15.08.2013
Europa:
15.08.2013
Producent:
Fullbright Company
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
15.08.2013
Europa:
15.08.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Gone Home (PS4)
7.5
Recenzja: Gone Home (PS4)
PS4

Gone Home - opis gry

Gone Home to przygodówka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Fullbright Company. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Gra pozwala nam się wcielić w niejaką Kaitlin Greenbriar, która po długim pobycie w Europie przybywa w końcu do swojego rodzinnego domu w Portland. Tam okazuje się jednak, że rodzinę wywiało, a jedyne, co czeka na bohaterkę, to kartka od siostry Samanthy z wiadomością, by nie próbowała jej szukać. Zadaniem Kaitlin jest się dowiedzieć, co doprowadziło do tej dziwnej sytuacji.

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdują się we wspomnianym domu. Możemy go eksplorować zgodnie z własnym widzimisię, zaglądać w różne kąty, do szaf, sprawdzać notatki, listy, fotografie oraz inne odnalezione przedmioty. W produkcji Fullbright Company nie ma zagadek w stylu znanym z klasycznych gier przygodowych, ale niemal każdy element otoczenia można sprawdzić, a niektóre przedmioty da się dodatkowo podnieść i obracać nimi, by wychwycić jakiś być może cenny szczegół. Zdobyczami można też rzucać lub używać ich w wybranych sytuacjach, np. włączyć kasetę by móc posłuchać muzyki. Generalnie rzecz biorąc chodzi o to, by szukać wskazówek i samemu złożyć do kupy historię rodziny.

W grze znajdziemy prosto skonstruowany inwentarz, który przydaje się w tych dość nielicznych przypadkach, gdy Kaitlin zabiera z sobą jakiś przedmiot. Niektóre z nich dają nam dostęp do audiologów odgrywających rolę pamiętników Samanthy i rzucających więcej światła na minione wydarzenia. W eksploracji pomaga mapka wypełniająca się wraz z naszymi postępami.

Wideo - Gone Home

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper