In Rays of the Light

In Rays of the Light

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE 8.0
NS -
PC -
PS5 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sergey Noskov
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
04.06.2020
Europa:
04.06.2020
Producent:
Sergey Noskov
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
04.06.2020
Europa:
04.06.2020

In Rays of the Light - opis gry

In Rays of the Light to gra przygodowa z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Siergieja Noskowa. Tytuł ukazał się najpierw na PC, a później trafił też na konsole PS4, PS5, Xbox One i Switch. Był on remakem The Light z 2012 roku.

Fabuła - In Rays of the Light

Grę cechuje minimalistyczny styl narracji. Akcja rozgrywa w alternatywnej rzeczywistości, w której cywilizacja z bliżej niejasnego powodu dobiegła końca, a ludzkość wyginęła. Z jednym wyjątkiem - postacią, w którą wciela się gracz. Jej zadaniem jest dowiedzieć się prawdy o wydarzeniach, które doprowadziły do obecnego stanu rzeczy. Nie posiadając żadnych informacji, swoją podróż rozpoczynamy w budynku rosyjskiego uniwersytetu.

Rozgrywka - In Rays of the Light

In Rays of the Light daje nam dużą swobodę działania. Gra, w odróżnieniu od wielu innych tytułów tego samego typu, nie jest liniowa i nie trzyma nas za rękę - to od nas zależy, gdzie się udamy. Jednocześnie produkcja Siergieja Noskowa nie oferuje szczególnie dużej liczby mechanik. Pomijając samą eksplorację, wykonywane przez nas czynności sprowadzają się do szukania kluczy otwierających zamknięte drzwi, korzystania z latarki służącej do oświetlania ciemnych miejsc czy metalowej rurki, którą możemy niszczyć deski blokujące przejścia. Słowem, nie ma tu walki ani rozwiązywania wymyślnych łamigłówek.

Narracja gry jest oczywiście minimalistyczna. Eksplorując świat zdobywamy szczątkowe informacje, które pozwalają nam stopniowo wydedukować, co doprowadziło do katastrofy i upadku cywilizacji. 

Wideo - In Rays of the Light

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper