Project Gotham Racing

Project Gotham Racing

7,9
44 oceny

Ocena wg platformy:

XBOX 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.11.2001
Europa:
14.03.2002
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.11.2001
Europa:
14.03.2002

Project Gotham Racing - opis gry

Project Gotham Racing to pierwsza część ekskluzywnej dla Xboksa serii gier wyścigowych, która towarzyszyła launchowi konsoli Microsoftu w 2001 roku. Grę wyprodukowało Bizzare Creations, twórcy m.in. wydanego na Dreamcasta Metropolis Street Racer, za którego duchowego spadkobiercę uważa się właśnie cykl PGR.

Elementem odróżniającym Project Gotham Racing od pozostałych gier wyścigowych jest system Kudosów. W trakcie pomykania jednym z dwudziestu pięciu dostępnych samochodów (dostępne są opcje ich wizualnej kustomizacji) nie chodzi wyłącznie o przekroczenie mety z jak najwyższą pozycją w stawce. Gracze nagradzani są ze efektowną jazdę punktami, których ilość determinuje możliwość awansu i brania udziału w kolejnych wyścigach rozlokowanych na terenie dzielnic czterech metropolii - Nowego Jorku, San Francisco, Londynu i Tokio . W trakcie rywalizacji na torze nagradzani jesteśmy m.in. za pokonywanie zakrętów bokiem i śmiałe wyprzedzanie oponentów. Zaproponowany przez Bizzare Creations model jazdy można określić jako wypadkową pomiędzy symulacją a grą zręcznościową. Dwuślady prowadzą się bardzo przyjemnie, pozwalając na bezproblemowe szlifowanie asfaltu bokiem, choć nie ma mowy o znanych z arcade'owych wyścigów driftach mierzonych w dziesiątkach, jak nie setkach metrów.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Deweloper umieścił w swojej grze obszerną ścieżkę dźwiękową. Dzięki możliwościom, jakie oferuje Xbox nie jesteśmy jednak ograniczeniu do muzycznych propozycji twórców i nic nie stoi na przeszkodzie, by w trakcie rozgrywki rozkoszować się swoimi ulubionymi wykonawcami i utworami. Wystarczy na dysk konsoli zgrać konkretne kawałki, które umilą nam zbieranie Kudosów. Co więcej, ich odtwarzanie pocięte zostanie przez wypowiedzi DJ-a.

Wideo - Project Gotham Racing

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper