TOCA Race Driver 3

TOCA Race Driver 3

7,5
51 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1
PS2 7.5
XBOX 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
21.02.2006
Europa:
24.02.2006
Polska:
09.03.2006
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
21.02.2006
Europa:
24.02.2006
Polska:
09.03.2006

TOCA Race Driver 3 - opis gry

TOCA Race Driver 3 jest najbardziej rozbudowaną i najbardziej symulacyjną odsłoną serii, która trafiła do sprzedaży w 2006 roku w wersjach na PC, PlayStation 2 i Xboxa. Deweloperzy przebudowali tryb kariery, dołożyli nowe rodzaje zawodów, a zmian doczekały się zarówno parametry, jakimi opisano poszczególne samochody, jak i model jazdy.

Tryb kariery dla pojedynczego gracza podzielono tutaj na dwa segmenty. Pierwszym jest tak zwany World Tour, w którym przechodzimy kolejne wyścigi starając się zajmować jak najwyższą pozycję. Przewodnikiem gracza jest tutaj niejaki Rick, a zadaniem czekającym na osobę, która podejmie wyzwanie, jest eliminowanie kolejnych rywali. W każdych zawodach twórcy stawiają przed graczem rozmaite cele czekające na wykonanie, choć by przejść do kolejnych mistrzostw, konieczne jest wykonanie tylko jednego z nich.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Drugim jest możliwość wzięcia udziału wyłącznie w wybranych zawodach, w których gracz stopniowo pnie się po szczeblach kariery. Do naszej dyspozycji oddano zarówno znane z wcześniejszych odsłon serii DTM i V8 Supercars, jak i British GT, Muscle Cars, Baja Motocross, Monster Trucks, Historic Grand Prix, Touring Sports Cars, Formula 3, BMW Williams F1 oraz Formula Palmer Audi. Warto także odnotować, że w TOCA: Race Driver 3 możliwe jest branie udziału tylko w konkretnym rodzaju wyścigów. Przykładowo, jeżeli nie interesuje nas jazda w terenie (Off-Road), możemy ją pominąć i skupić się na innych dyscyplinach, takich jak GT, Touring Cars, Historic, Oval, Rally oraz Open Wheel.

 

Tym razem w grze znalazło się aż 40 torów, które występują tu w różnych wersjach. Łącznie otrzymujemy zatem niemal dwa razy więcej tras, po których będziemy się ścigać za kierownicą jednego z ponad siedemdziesięciu samochodów. Co ciekawe, deweloperzy wzięli pod uwagę takie czynniki jak temperatura silnika i opon, dzięki czemu klasyczne „spalenie gumy” jest tutaj jak najbardziej możliwe, podobnie jak przegrzanie serca naszych czterech kółek, co owocuje oczywiście dyskwalifikacją z wyścigu. Dodatkowym atutem gry jest doskonała oprawa graficzna – zastosowana przez studio Codemasters technologia pozwoliła na jeszcze lepsze odzwierciedlenie wyglądu tras i samochodów.

 

Wideo - TOCA Race Driver 3

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper