Birthdays the Beginning

Birthdays the Beginning

5,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS4 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Toybox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
19.01.2017
Europa:
12.05.2017
Producent:
Toybox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
19.01.2017
Europa:
12.05.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Birthdays the Beginning (PS4)
3.0
Recenzja: Birthdays the Beginning (PS4)
PS4

Birthdays the Beginning - opis gry

Birthdays the Beginning to gra strategiczna pozwalająca tworzyć i rozwijać własne wirtualne światy. Tytuł pojawił się na PlayStation 4 oraz komputerach. Za jego produkcję odpowiadało studio Toybox należące do Yasuhiro Wady, twórcy serii Harvest Moon.

Gra pozwala nam wejść w buty zwykłego śmiertelnika, który współpracuje z pewną tajemniczą istotą. Ich, tj. jego zadaniem, jest stworzyć alternatywny świat, doprowadzić do powstania na nim życia i utrzymywać je. Początkowo świat jest płaski i niewielki, a my mamy niewiele możliwości działania - możemy tylko podwyższać i obniżać teren, co wpływa na temperaturę/klimat. W górach będzie zimno, z kolei jeśli za bardzo obniżymy teren to wówczas zaleje go woda tworząc tym samym zbiornik wodny.

Dalsza część tekstu pod wideo

Teoretycznie nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w naszym świecie tworzyć rozmaite mikroklimaty. Ważne jest jednak, aby tworzyć warunki, które przyczyniają się do powstawania życia. To przybiera tutaj różne postacie - na początku oczywiście są to organizmy jednokomórkowe, lecz z czasem pojawiają się też przeróżne dinozaury, ssaki, ryby, rośliny itd. itp. Z czasem zamieszkujące nasz świat istoty ewoluują. Warto jednak dodać, że życie na planecie nie może rozwijać się w sposób nieprzemyślany - musimy bowiem umieć kontrolować łańcuch pokarmowy.

Z czasem także otrzymujemy coraz więcej możliwości i narzędzi, które pozwalają funkcjonować w uniwersum Birthdays… Na przykład niektóre przedmioty potrafią odtworzyć wymarły gatunek, co pewnych okolicznościach jest nam w stanie uratować skórę (nie można ich jednak używać raz po raz; aby użyć ich ponownie, należy trochę odczekać).

Główną trybem produkcji Toybox jest fabuła, ale oprócz tego dostępny jest także tryb z wyzwaniami oraz free-play, gdzie w budowaniu własnych światów nie ograniczają nas żadne wytyczne.

Wideo - Birthdays the Beginning

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper