Pokemon Legends: Arceus

Pokemon Legends: Arceus

8,8
13 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Otwarty świat
Śr. czas:
32.5 godzin
Premiery
Świat:
28.01.2022
Europa:
28.01.2022
Polska:
28.01.2022
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Otwarty świat
Śr. czas:
32.5 godzin
Premiery
Świat:
28.01.2022
Europa:
28.01.2022
Polska:
28.01.2022

Recenzja redakcji

Pokemon Legends Arceus
Zdjęcie Wojciech Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Pokemon Legends: Arceus – recenzja gry. To prawdziwa rewolucja!
NS

Pokemon Legends: Arceus - opis gry

Pokemon Legends: Arceus to gra PRG z otwartym światem wyprodukowana przez studio Game Freak i wydana przez The Pokemon Company. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Jego akcja rozgrywa się w regionie Sinnoh wiele lat przed wydarzeniami ukazanymi w Pokemon Diamond/Pearl

Fabuła - Pokemon Legends: Arceus

Produkcja Game Freak to prequel Pokemon Diamond/Pearl wydanych pierwotnie na NDS-a w 2006 roku. Akcja rozgrywa się w regionie Hisui (dawna nazwa Sinnoh) inspirowanym XIX-wieczną Japonią. Naszym zadaniem jest tym razem nie tyle zostanie najlepszym trenerem, tylko skompletowanie pierwszego w historii Hisui pokedexu. Kluczowe znaczenie dla realizacji tego celu ma legendarny pokemon Arceus.

Rozgrywka - Pokemon Legends: Arceus

Pokemon Legends: Arceus stanowi ewolucję niezwykle popularnej serii Game Freak/Nintendo. Region Hisui, gdzie toczy się akcja, jest otwartym światem, po którym możemy się w miarę swobodnie poruszać. Uwagę zwraca również płynność: w Arceusie w przypadku zetknięcia się z będącym częścią ekosystemu pokemonem walka lub proces łapania go za pomocą pokeballa odbywa się w trakcie eksploracji bez przenosin na specjalnie wydzielone pola bitwy. Do pomocy oczywiście możemy przyzwać będące w naszym posiadaniu stworki, zaś już w trakcie potyczki wybrać jeden z dwóch stylów: Strong lub Agile. Ten pierwszy zwiększa siłę i jednocześnie obniża szybkość, ten drugi na odwrót. Walki są jednak wciąż turowe, a umiejętności wybieramy z listy komend.

Po raz pierwszy w historii cyklu dzikie pokemony mogą znokautować postać gracza. W takim przypadku zostaje on przetransportowany do najbliższego obozowiska i traci niektóre ze zdobytych przedmiotów. Obozowiska mają też inną rolę: pozwalająca zregenerować siły, zaraportować postępy profesorowi Laventonowi, sklecić nowe pokeballe (te są w Hisui zbudowane z drewna), bomby dymne itd.

Co warto dodać, dzięki specjalnemu fletowi możemy przyzywać pokemony pozwalające podróżować sprawniej przez lądy, morza i drogą powietrzną. Na pewnym etapie przygody otrzymujemy także specjalny telefon umożliwiający komunikowanie się z Arceusem. 

Wideo - Pokemon Legends: Arceus

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych