Dragon Quest Monsters Joker 2

Dragon Quest Monsters Joker 2

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tose Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
28.04.2010
Europa:
07.10.2011
Producent:
Tose Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
28.04.2010
Europa:
07.10.2011

Dragon Quest Monsters Joker 2 - opis gry

Dragon Quest Monsters Joker 2 to połączenie pokemonowo-hodowlanej koncepcji zabawy, z klimatem i stylem graficznym serii Dragon Quest. Gra została stworzoną przez Tose i wydana przez Square Enix w 2010 roku konsolę Nintendo DS.

Gra nie oferuje eksploracji, odkrywania nowych miast i rozmów z NPC-ami na tak szeroką skalę, jak chociażby DQ IX. Drugi Joker to dosyć ograniczone lokacje, między którymi przełączamy się poprzez prostą listę wyboru (mapka 2D). Tereny, po których będziemy hasać są prawie wyłącznie opanowane przez rozmaite potwory - naszym zadaniem jest uratować pasażerów z rozbitego statku powietrznego. Można więc zapomnieć o odwiedzaniu miast i o interakcjach z dziesiątkami ich mieszkańców. Joker 2 wypada również bardzo ubogo pod względem scenariusza - całą fabułę dałoby się streścić w trzech zdaniach.

Przy grze będą bawić się znakomicie osoby, które uwielbiają pakować swoją drużynę i lubują się w tradycyjnym, turowym systemie walki z serii DQ. Różnicą jest w tym przypadku to, że w potyczkach po stronie gracza nie uczestniczą ludzie, tylko potwory: ponad 300 różnych kreatur, znanych doskonale fanom serii. Naszym zadaniem jest łapać nowe zwierzaki do drużyny, w której może wystąpić maksymalnie 6 potworków (3 w rezerwie i 3 aktywne w czasie potyczki). Po pozyskaniu nowego stwora należy napakować go do pewnego poziomu, by później połączyć go poprzez fuzję z innym gatunkiem. Tylko w ten sposób uzyskamy naprawdę mocne egzemplarze zawodników, które będą posiadać zdolności specjalne, normalnie niedostępne dla zwykłych wersji stworów, napotykanych na nieźle wyglądających, trójwymiarowych planszach.

Akcja w grze przebiega według wspomnianego dyktanda: pozyskaj nowego potworka, napakuj go, połącz jego możliwości z innym, pokonaj bossa i zacznij proces od nowa. Trójwymiarowa grafika jest schludna (świetny design i wygląd zwierzyńca), ale ładowanie bitewnej areny przed każdą potyczką zabiera trochę zbyt dużo czasu.  Możliwości rozwoju ponad 300 stworów są w Joker 2 ogromne, a tytuł jest przyjazny dla fanów kieszonsolek (save w każdym miejscu mapy itp). Cieszy też możliwość sprawdzenia się w pojedynkach online, z drużynami innych graczy - można w ten sposób szybko zweryfikować przekonanie o mocy własnej drużyny, a nawet wymienić się podopiecznymi.

Wideo - Dragon Quest Monsters Joker 2

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper