Pirates: The Legend of Black Kat

Pirates: The Legend of Black Kat

6,3
13 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.3
XBOX 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Westwood Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
17.02.2002
Europa:
01.03.2002
Producent:
Westwood Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
17.02.2002
Europa:
01.03.2002

Pirates: The Legend of Black Kat - opis gry

Pirates: The Legend of Black Kat to gra action-adventure wyprodukowana przez ekipę Westwood Studios i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na PlayStation 2 oraz Xboxie.

Fabuła gry kręci się wokół tytułowej Kat. Jest ona córką Mary Rousseau, byłej przywódczyni bandy piratów, która postanowiła się ustatkować, oraz Marcusa de Leon, gubernatora Pirate Isles. Matka jednak w pewnym momencie znika, zaś ojciec zostaje zabity podczas ataku piratów dowodzonych przez niejakiego kapitana Hawke’a. Kat w tej sytuacji postanawia zakasać rękawy i wyrusza w świat mając zamiar, po pierwsze, zemścić się, a po drugie - dowiedzieć się prawdy o zaginionej matce.

Gameplay produkcji Westwood Studios składa się z dwóch części - pływania statkiem po morzach i oceanach oraz z eksploracji napotykanych podczas podróży wysepek. Ten drugi filar rozgrywki jest istotniejszy. W trakcie przeczesywania lokacji możemy znaleźć różne przydatne przedmioty, np. nowe bronie albo ‘dopałki’ do statku, oraz NPC-ów. Ci mogą nam zlecić zadania do wykonania polegające przede wszystkim na odnalezieniu czegoś lub na zaciukaniu kogoś. System walki jest przy tym bardzo prosty. Główna bohaterka ma do dyspozycji dwa ataki - słabszy i silniejszy.

Na morzu sytuacja wygląda nieco inaczej. Sekcje te służą głównie do przemieszczenia się z miejsca na miejsce, choć po drodze napotykamy wrogo nastawione załogi. Gdy do tego dojdzie, możemy przystąpić do walki (wyposażenie statku da się z czasem zmienić na lepsze) lub po prostu uciec.

Co warto dodać, w grze znajdziemy sporo elementów fantasy i nie trzyma się ona specjalnie historycznych realiów.

Wideo - Pirates: The Legend of Black Kat

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper