Pikuniku

Pikuniku

6,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.3
PC 7.0
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sectordub
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.01.2019
Europa:
24.01.2019
Polska:
24.01.2019
Producent:
Sectordub
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.01.2019
Europa:
24.01.2019
Polska:
24.01.2019

Pikuniku - opis gry

Pikuniku to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa przez niezależne studio Sectordub i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, macOS, Linux) oraz konsolach Nintendo Switch i Xbox One.

Głównym bohaterem gry jest Piku, czerwona istota, której ciało na dobrą sprawę składa się z dwóch nóg i dużej głowy. Pewnego dnia wybudza się on z długiego snu i zamierza opuścić jaskinię, w której do tej pory spędzał czas. Dociera w końcu do wioski, lecz jej mieszkańcy nie witają go z otwartymi ramionami. Uznając, że jest potworem z legend, zamykają Piku w klatce i stawiając warunek: zostanie wpuszczony, jeśli naprawi most, który wcześniej przez przypadek zniszczył. Zadanie wykonuje i zgodnie z umową zostaje uwolniony. Mieszkańcy postanawiają jednak zwrócić się do niego z jeszcze jedną prośbą: żeby powstrzymał niejakiego pana Sunshine, bezwzględnego przedsiębiorcę, który usiłuje zagarnąć dla siebie wszystkie surowce naturalne świata.

Jak wspomniano na wstępie, produkcja Sectordub to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa. Nasz podopieczny, wspomniany Piku, odwiedza różne miejscówki, w których musi się zmierzyć z rozmaitymi wyzwaniami. Przede wszystkim jest to rozwiązywanie prostszych i trudniejszych łamigłówek. Główny bohater posiada kilka przydatnych umiejętności: potrafi przesuwać niektóre obiekty, niszczyć je kopniakami, zwijać się w kulkę, dzięki czemu jest w stanie przeturlać się przez wąskie przejścia, czy używać swoich nóg jako lassa. W trakcie zmagań odwiedza też inne miejscowości, gdzie może nawiązać kontakt NPC-ami czy wydać zgromadzone pieniądze (np. na kapelusze).

Gra posiada ponadto także drugi tryb zaprojektowany z myślą o kooperacji. Grać mogą dwie osoby - jedna osoba wciela się w Piku, druga w Niku (istota podobna do Piku, tyle że jest pomarańczowa). Na przejście czeka w nim dziewięć poziomów. 

Wideo - Pikuniku

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper