Weakless

Weakless

5,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

XONE 3.0
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cubeish Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
13.12.2019
Europa:
13.12.2019
Polska:
13.12.2019
Producent:
Cubeish Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
13.12.2019
Europa:
13.12.2019
Polska:
13.12.2019

Weakless - opis gry

Weakless to gra action-adventure wyprodukowana przez Cubeish Games i wydana przez Punk Notion. Tytuł ma ukazać się na komputerach oraz "co najmniej jednej konsoli".

Akcja Weakless rozgrywa się w fantastycznej, baśniowej krainie zamieszkiwanej m.in. przez przypominające drzewa istoty zwane Opłotkami. W grze śledzimy perypetie dwóch z nich - jedno jest niewidome, a drugie niesłyszące. Ta dwójka łącząc siły musi stawić czoło problemowi, jaki zagraża całemu ich światu. Bujna roślinność zaczyna bowiem stopniowo gnić, czego objawem są coraz poważniejsze deficyty żywicy.

Podczas rozgrywki kierować możemy tylko jedną postacią jednocześnie, druga zaś podąża za nami automatycznie. Pomiędzy bohaterami można się oczywiście swobodnie przełączać, a to kim gramy ma znaczące przełożenie na rozgrywkę. Niesłyszący widzi wprawdzie świat w całej okazałości, ale niemalże nie odbiera dźwięków. Niewidomy zaś słyszy dobrze, lecz otoczenie jest dla niego czarno-białe. To jednak nie wszystko. Niewidzący może też przestawiać cięższe obiekty, natomiast niesłyszący potrafi się wspinać.

Mając na względzie te wady i zalety musimy stawiać czoło kolejnym, coraz trudniejszym wyzwaniom. Najczęściej są to wszelkiej maści łamigłówki lub zadania zręcznościowe, jak przestawianie obiektów czy powtarzanie jakiejś sekwencji ruchów. Gra zasadniczo nie trzyma nas przy tym za rękę i nie przedstawia (poza prologiem próbującym zapoznać z meandrami rozgrywki) podpowiedzi, dzięki którym możemy się łatwo uporać z każdym przygotowanym przez twórców zadaniem.

Weakless, warto wspomnieć, cechuje minimalistyczny styl narracji. Fabułę poznajemy tu np. śledząc otoczenie i wyłapując rozmaite ukryte w nim detale, a nie poprzez cutscenki. W grze zresztą nie ma mówionych dialogów. 

Wideo - Weakless

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper