Picross S

Picross S

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Jupiter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.09.2017
Europa:
28.09.2017
Producent:
Jupiter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.09.2017
Europa:
28.09.2017

Picross S - opis gry

Picross S to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez japońskie studio Jupiter Corporation. Tytuł ukazał się tylko na konsoli Nintendo Switch, na której dostępny był w cyfrowej dystrybucji.

Zasady panujące w Picross S nie różnią się szczególnie od tego, co znać możemy z innych podobnych gier. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z zabawą będącą trochę połączeniem cech Sapera i Sudoku. Na ekranie widać planszę, na której znajduje się mniejsza lub większa (w zależności od stopnia trudności łamigłówki) liczba rzędów i kolumn złożonych z niewielkich kwadratowych pól. Przy owych rzędach i kolumnach widnieją również cyfry, które stanowią informację odnośnie tego, ile i jakie pola należy zaznaczyć. Jeśli nam się uda zaznaczyć je prawidłowo, stworzymy pixel-artowy rysunek i tym samym zaliczymy całą planszę/łamigłówkę. Twórcy przygotowali łącznie trzysta zagadek. Te prostsze, pozwalające się wdrożyć w zabawę mają wymiary 5x5, z czasem jednak poprzeczka zostaje znacząco podniesiona, a plansze się rozrastają (nawet do wielkości 20x15). Dla osób, które mają jednak problemy z pojęciem zasad, przygotowano tutoriale, a nawet system podpowiedzi dostępny podczas rozgrywki.

Wspomniane trzysta plansz dostępnych jest w dwóch trybach (liczących po 150 łamigłówek każdy). Pierwszy wariant to Picross, który z grubsza rzecz biorąc bazuje na zasadach opisanych powyżej. Ten drugi to natomiast Mega Picross, gdzie mamy do czynienia z bardziej rozbudowanymi zagadkami wymagającymi znacznie większych umiejętności.

Oprócz tego zaimplementowano także multiplayer. Rywalizować może maksymalnie dwóch graczy jednocześnie.

Wideo - Picross S

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper