Jake Hunter Detective Story: Memories of the Past

Jake Hunter Detective Story: Memories of the Past

7,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
WorkJam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
19.07.2007
Europa:
01.11.2009
Producent:
WorkJam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
19.07.2007
Europa:
01.11.2009

Jake Hunter Detective Story: Memories of the Past - opis gry

Jake Hunter Detective Story: Memories of the Past to gra przygodowa wyprodukowana przez Arc System Works we współpracy z WorkJam i wydana w Europie przez PQube. Tytuł ukazał się tylko na NDS-ie.

W grze wchodzimy w buty Jake’a Huntera, detektywa z fikcyjnej metropolii Aspicio City, który rozwiązuje różnego rodzaju sprawy kryminalne. W śledztwach pomaga mu jego asystentka Yulia Marks znająca biegle siedem języków obcych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki produkcja Arc System/WorkJam przypomina serię Ace Attorney, choć klimat jest tu cięższy, a popełniane przez bandziorów przestępstwa bardziej brutalne. Gra składa się z sześciu spraw. Przejście jednej zajmuje mniej więcej trzy godziny. W odróżnieniu od AA gra jest bardziej liniowa. O ile seria Capcom daje nam pewną swobodę w kwestii tego, gdzie się wybrać, tak tutaj odwiedzamy kolejne miejscówki w określonej kolejności i nie opuścimy ich dopóki, dopóty nie znajdziemy wszystkich śladów. Poza tym możemy też konwersować z napotykanymi NPC-ami, by wyciągnąć od nich przydatne informacje. Mamy wówczas do wyboru drzewka dialogowe, ale jeśli w kluczowym momencie wybierzemy coś nieodpowiedniego zostaniemy ostatecznie naprowadzenia na właściwy trop.

Jeśli mamy z czymś problem, możemy skorzystać z podpowiedzi. Po spełnieniu określonych wytycznych Hunter zaczyna układać sobie z głowie różne aspekty rozwiązywanej sprawy. Mamy wówczas do czynienia ze swego rodzaju quizem, który testuje naszą wiedzę i zdolności dedukcji.

Poza sześcioma głównymi sprawami gra oferuje także tryb Jake Hunter Unleashed. W nim również rozwiązujemy różne kryminalne zagadki, ale różnica polega na tym, że otoczka jest znacznie lżejsza, a poza tym możemy popełnić gafy przez które przegrywamy.

Wideo - Jake Hunter Detective Story: Memories of the Past

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper