Broken Sword: Shadow of the Templars – The Director's Cut

Broken Sword: Shadow of the Templars – The Director's Cut

8,6
37 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
Wii 8.1
DS 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Revolution Software Ltd.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
19.03.2009
Europa:
20.03.2009
Producent:
Revolution Software Ltd.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
19.03.2009
Europa:
20.03.2009

Broken Sword: Shadow of the Templars – The Director's Cut - opis gry

Broken Sword: The Shadow of the Templars - Director’s Cut to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Revolution Software i wydana przez Ubisoft na komputery osobiste oraz konsole Wii i NDS. Tytuł był udoskonaloną wersją gry wydanej pierwotnie w 1996 roku.

Fabuła gry opowiada tę samą historię co oryginał. Podczas wizyty w Paryżu amerykański turysta George Stobbart jest świadkiem dziwnego incydentu. Najpierw klaun wykrada walizkę pewnemu starszemu człowiekowi, a potem dochodzi do eksplozji bomby w kawiarni. Na miejscu wkrótce zjawia się dziennikarka Nicole Collard, której George pomaga dojść do prawdy co się stało. W wyniku wspólnie prowadzonego śledztwa oboje dowiadują się o znacznie poważniejszej intrydze, w którą zamieszany jest wciąż istniejący zakon templariuszy.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, pierwsza odsłona Broken Sword jest dość standardową przygodówką. Nasze zmagania najczęściej sprowadzają się do eksploracji, przeszukiwania dostępnych lokacji i używania znaleźnych przedmiotów w odpowiednich miejscach (poza tym można je także łączyć ze sobą). Ważne jest także prowadzenie konwersacji, do czego służą drzewka dialogowe. W ten sposób możemy pozyskać przydatne informacje dotyczące głównego wątku oraz podpowiedzi ułatwiające rozwiązywanie łamigłówek. Co warto dodać, w odróżnieniu od wielu innych przygodówek w produkcji Revolution Software możemy zginąć. W takiej sytuacji zaczynamy od ostatniego save pointa.

Wersja Director’s Cut wprowadza kilka dość znaczących nowości. Poza poprawioną oprawą graficzną są to także nowe lokacje, zagadki i epizody, podczas których wcielamy się w Nicole. Gra robi też użytek z funkcji konsol Nintendo - sterowania dotykiem (NDS) i ruchem (Wii).

Wideo - Broken Sword: Shadow of the Templars – The Director's Cut

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper