Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies

Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies

8,6
17 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 8.6
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
25.07.2013
Europa:
24.10.2013
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
25.07.2013
Europa:
24.10.2013

Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies - opis gry

Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez Capcom na 3DS-a. Była to piąta część serii Ace Attorney, której pierwsza odsłona ukazała się jeszcze na GameBoy Advance. Tytuł ukazał się na Zachodzie tylko w dystrybucji cyfrowej. Przy jego produkcji nie brał udziału twórca cyklu, Shu Takumi.

Akcja Dual Destinies toczy się około rok po wydarzeniach ukazanych w Apollo Justice: Ace Attorney. Główna postać cyklu, tytułowy Phoenix Wright, wraca w niej do prawniczego zawodu. A jest do czego. W wymiarze sprawiedliwości nastały mroczne czasy - na porządku dziennym są wyssane z palca oskarżenia i fałszywe dowody. Wright musi w tych warunkach zadbać o standardy.

Fabuła w Dual Destinies jest mroczniejsza, ale pod względem rozgrywki piąta część serii nie stanowi rewolucji - gracz nadal musi znajdować nieścisłości w zeznaniach i dowody świadczące o niewinności jego klienta. Gameplay po staremu podzielony jest na dwie główne części - śledztwo i proces. Nowością jest implementacja 3D, które podbija poziom dramaturgii na sali sądowej. Efekt ten używany jest także podczas dochodzenia.

Do piątej części Ace Attorney powracają gameplayowe rozwiązania znane z poprzednich odsłon. Mowa o Psyche-Lock, w którym gracz musi przedstawić dowody w odpowiedniej kolejności by obudzić sumienie świadka, oraz Perceive System, system umożliwiający śledzenie samopoczucia przesłuchiwanego. Nowy jest Mood Matrix. Dzięki niemu jesteśmy w stanie ocenić stan emocji świadka - tego na przykład, jak reaguje na pewne tematy. Jeśli są dla niego drażliwe, możemy ten fakt wykorzystać. Powiewem świeżości jest również Thought Route, który daje możliwość prześledzenia najważniejszych wydarzeń danego procesu i wyciągnięcia z jego przebiegu konstruktywnych wniosków.

Co warto dodać, Dual Destinies wspierane było po premierze przez dlc. W pierwszym dodatkowym epizodzie Phoenix Wright musi obronić wieloryba oskarżonego o morderstwo.

Wideo - Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper