Zero Escape: Virtue's Last Reward

Zero Escape: Virtue's Last Reward

8,5
60 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 8.5
3DS 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
38 godzin
Premiery
Świat:
16.02.2012
Europa:
23.11.2012
Producent:
Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
38 godzin
Premiery
Świat:
16.02.2012
Europa:
23.11.2012

Zero Escape: Virtue's Last Reward - opis gry

Zero Escape: Virtue's Last Reward (wydane w Europie jako Virtue's Last Reward) to japońska gra przygodowa, wydana w 2012 roku na PlayStation Vita oraz Nintendo 3DS.

Na graczy czeka tu szereg zagadek do rozwiązania oraz cała gama trudnych decyzji, które mają pomóc głównemu bohaterowi i jego towarzyszom niedoli wydostać się z pułapki, w którą z jakichś przyczyn zostali złapani.

Dalsza część tekstu pod wideo

Głównym bohaterem jest Sigma - student, który wraz z ośmioma innymi osobami został porwany. Bohaterów zamknięto w magazynie i wciągniętą ich w specyficzną grę. Nad jej zasadami czuwa Sztuczna Inteligencja zaprezentowana przy pomocy królika (która nosi miano Zero III), a celem uczestników "zabawy" jest ucieczka z tego przedziwnego miejsca. W tym celu przeciwnicy muszą jednak znaleźć dziewięć specjalnych punktów, które zagwarantują im wygraną.

Rozgrywka została podzielona na dwa segmenty. Pierwszy, fabularny, pozwala na wchodzenie w interakcję z innymi postaciami, podczas gdy drugi, który nosi miano "Escape", to przede wszystkim rozwiązywanie rozmaitych zagadek. Gracz musi tutaj szukać specyficznych przedmiotów oraz wskazówek, dzięki którym popchnie fabułę do przodu. W ten sposób można także wejść w posiadanie informacji na temat uczestników gry.

W grze zaimplementowano 24 zakończenia, a od poczynań gracza zależy, które z nich zwieńczy jego rozgrywkę. W trakcie zabawy możemy zdecydować o tym, czy chcemy działać w pojedynkę, czy też zamierzamy współpracować z innymi bohaterami. To, jaki wybór zostanie przez nas podjęty (i przez innego uczestnika), determinuje ilość punktów, jakie otrzymamy do naszej dyspozycji. Jako że osoba, której uda się zdradzić swego towarzysza, otrzymuje większą ilość punktów, wszyscy podchodzą tutaj do siebie bardzo nieufnie.

Za wygląd Virtue's Last Reward była odpowiedzialna Kinu Nishimura, dzięki czemu oprawa graficzna tej produkcji zyskała charakterystyczny dla siebie styl. Ponadto, wszystkie wypowiadane przez bohaterów kwestie zostały w pełni zdubbingowane.

Wideo - Zero Escape: Virtue's Last Reward

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper