Parasite Eve

Parasite Eve

Ocena wg platformy:

PSone 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Co., Ltd.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Horror
Śr. czas:
27 godzin
Premiery
Świat:
29.03.1998
Producent:
Square Co., Ltd.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Horror
Śr. czas:
27 godzin
Premiery
Świat:
29.03.1998

Parasite Eve - opis gry

Parasite Eve to gra RPG z elementami akcji i horroru, wyprodukowana i wydana przez Squaresoft w 1998 roku na PlayStation.

Główną bohaterką Parasite Eve jest nowojorska policjantka Aya Brea. Historia rozpoczyna się w bożonarodzeniowe święta 1997 roku od incydentu w Carnagie Hall, gdzie zebrani podczas opery widzowie ulegają nagłemu samospaleniu - z wyjątkiem bohaterki, jej partnera i śpiewaczki Melissy Pearce, która w enigmatyczny sposób infomuje Aye, że jej mitochondria nie jest jeszcze gotowa. Scenariusz gry, w którym połączono fikcję z mniej lub bardziej prawdziwymi naukowymi teoriami, rozegra się na przestrzeni tygodnia, dostarczając szokujących wyjaśnień wydarzeń mających miejsce w przetrzebionym i zaszczutym Nowym Jorku.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Parasite Eve stanowi interesującą fuzję action-adventure z grą RPG. Trudno właściwie powiedzieć, czego jest tu więcej. Pojedynki są przeważnie losowe - w trakcie eksploracji przenosimy się na oddzielne pole walki, po którym możemy się swobodnie poruszać. Aya używa (głównie) broni palnej, ale ma także do dyspozycji tzw. Parasite Energy, którą od biedy można porównać do magii z innych RPG-ów Square. Ataki mają oczywiście swój zasięg, więc nie możemy stać gdzieś w dalekim rogu ekranu, wystrzeliwując bezproblemowo przeciwników.

 

W grze zaimplementowano system ATB odmierzający czas do ponownego wyboru komendy, a także możliwość usprawniania posiadanych spluw. Aya zdobywa ponadto doświadczenie - po każdym wbitym levelu otrzymuje pulę punktów, które możemy rozdysponować na poprawę rozmaitych atrybutów.

 

Po zakończeniu głównego wątku gracz otrzymuje dostęp do EX Game, czyli swoistego New Game+ znanego z wielu innych tytułów Kwadratowych. Może w nim spróbować wspiąć się na szczyt Chrysler Building, na którego ostatnim piętrze czeka prawdziwy szwarccharakter.

 

Parasite Eve to jeden z największych klasyków Square. Gra doczekała się sequela pt. Parasite Eve II i duchowego spadkobiercy w postaci The 3rd Birthday z PSP.

Wideo - Parasite Eve

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper