The 3rd Birthday

The 3rd Birthday

7,4
52 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HexaDrive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
22.12.2010
Europa:
01.04.2011
Polska:
15.04.2011
Producent:
HexaDrive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
22.12.2010
Europa:
01.04.2011
Polska:
15.04.2011

The 3rd Birthday - opis gry

The 3rd Birthday jest trzecioosobową strzelaniną z elementami RPG stworzoną przez japońskiego dewelopera HexaDrive i wydaną przez Square Enix w Europie w kwietniu 2011 roku wyłącznie na konsolę PlayStation Portable. The 3rd Birthday jest spin-offem znanej z PSone serii Parasite Eve, którego akcja rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z „jedynki” i „dwójki”.

Historia w The 3rd Birthday rozpoczyna się w momencie, gdy na Nowy Jork nastąpił nagły, zmasowany atak dziwacznych kreatur, które z biegiem czasu opanowują cały glob. Twisted, bo tak są określane ze względu na swoje poskręcane, podobne do korzeni ciała, atakują spod ziemi, niszczą kolejne budynki i oplatając je wykorzystują jako swój szkielet. Ich niezwykle szybki rozwój podtrzymywany jest poprzez zabijanie oraz pochłanianie obywateli. Pierwszy raz zetknięto się z wrogiem trzy lata temu, jednak rząd zbagatelizował sprawę, traktując zdarzenie jako atak terrorystyczny z użyciem broni chemicznej lub biologicznej. Do walki z najeźdźcami zostaje powołana organizacja Counter Twisted Investigation, w skład której wchodzą naukowcy, osoby uprzednio pracujące dla FBI i służące w siłach specjalnych. Do CTI należy również główna bohaterka gry, Aya Brea.

Każde zadanie rozpoczynamy przejmując ciało jednego z żołnierzy na polu walki (system Overdive). Do dyspozycji oddano nam spory arsenał broni, podzielony na kilka kategorii - pistolety, karabiny maszynowe, karabiny snajperskie, strzelby, wyrzutnie rakiet oraz spluwy na specjalną okazję. Każdą z pukawek da się ulepszyć, zwiększając celność, poprawiając wielkość magazynków i ilość zabieranej ze sobą amunicji, czy podnosząc zadawane obrażenia. Ciekawie rozwiązano rozwój postaci. Za zabitych przeciwników gracz zbiera punkty doświadczenia. Sprawność w posługiwaniu się bronią z kolei należy szkolić poprzez używanie oręża z danej kategorii. Dodatkowo grający nagradzany jest tzw. Bounty Points, otrzymywanymi za wykonane misje, styl w jakim tego dokonujemy oraz szczególne osiągnięcia - pozwalają one na zakup nowych broni oraz ulepszenie tych aktualnie posiadanych.

Graficznie The 3rd Birthday wypada bardzo pozytywnie. Ekipa HexaDrive dobrze poznała konstrukcję PSP, dlatego udało się im wycisnąć z handhelda Sony ostatnie soki. Zarówno bohaterowie, jak i lokacje, wykonani zostali ze sporą dbałością o szczegóły. Całość dopełnia muzyka znanej z serii Kingdom Hearts Yoko Shimomury.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - The 3rd Birthday

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper