Parasite Eve II

Parasite Eve II

Ocena wg platformy:

PSone 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Co., Ltd.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
22.5 godzin
Premiery
Świat:
16.12.1999
Europa:
25.08.2000
Producent:
Square Co., Ltd.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Akcja,   Horror
Śr. czas:
22.5 godzin
Premiery
Świat:
16.12.1999
Europa:
25.08.2000

Parasite Eve II - opis gry

Parasite Eve II jest grą typu survival horror z elementami RPG, wyprodukowaną i wydaną przez Squaresoft w 1999 roku na PlayStation.

Parasite Eve II stanowi radykalne odejście od formuły pierwszej części. “Dwójka” przypomina bardziej gry z serii Resident Evil, elementy RPG występują tutaj w szczątkowej postaci. Gracz śledzi akcję dzięki statycznej kamerze ‘zawieszonej’ w konkretnym punkcie danej miejscówki, zbiera przeróżne przedmioty i rozwiązuje zagadki, starając się przeżyć w nieprzyjaznym środowisku.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Walki odbywają się w czasie rzeczywistym, pasek ATB został wyrugowany, nie ma też potrzeby dbania o zasięg naszych pukawek, a przeciwnicy są widoczni. Aya nadal zdobywa punkty doświadczenia (choć nie może wbijać nowych poziomów), jednak teraz są one wykorzystywane tylko do nauki nowych Parasite Energies. Te dzielą się na cztery rodzaje (ogień, woda, wiatr i ziemia) i są wśród nich zarówno umiejętności ofensywne, jak i defensywne. Możemy też usprawniać nasz ekwipunek, lecz ten aspekt również został zredukowany do minimum.

 

Jeśli chodzi o fabułę, to tym razem Aya Brea należy do komórki FBI o nazwie Mitochondrial Investigation and Suppression Team (MIST) i pewnego dnia zostaje wysłana z zadaniem do Akropolis Tower w Los Angeles, gdzie według świadków zaobserwowano NMC (Neo-Mitochondrial Creatures). Oczywiście okaże się to prawdą i w następstwie kolejnych wydarzeń budynek zostanie zniszczony. Po tym wydarzeniu akcja przeniesie się do pustynnej mieściny Dryfield, również nawiedzanej przez NMC, gdzie tym razem wszelkie nowe tajemnice doczekają się ostatecznych rozstrzygnięć.

 

Nie wszystkim fanom spodobały się nowe szaty Parasite Eve, jednak gra stanowiła mimo wszystko wartość samą w sobie. Fabuła nie była tak dobra jak w oryginale, ale potrafiła zaciekawić. Także rozgrywka pozbawiona była większych bolączek. “Dwójka” wprawdzie formalnie zamknęła serię, choć po ponad dziesięciu latach Square Enix wydało jej duchowego spadkobiercę, The 3rd Birthday.

 

PS. Gra dostępna jest w cyfrowej dystrybucji na PS Store.

Wideo - Parasite Eve II

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper