Paper Beast

Paper Beast

4,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 4.0
PC 4.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pixel Reef
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Inna,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
24.03.2020
Europa:
24.03.2020
Producent:
Pixel Reef
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Inna,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
24.03.2020
Europa:
24.03.2020

Paper Beast - opis gry

Paper Beast to gra przygodowa nastawiona na eksplorację. Za jej produkcję odpowiadało niezależne studio Pixel Reef założone przez Erica Chahiego, twórcę m.in. Another World. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i PC.

Akcja Paper Beast rozgrywa się w niezwykłym świecie stworzonym z big data. Inną jego unikalną cechą jest to, że -- wraz z zamieszkującą go fauną -- sprawia on wrażenie wykonanego z kolorowego papieru. Produkcja Pixel Reef nie stawia dużego nacisku na fabułę, ta występuje tu bowiem w ilościach śladowych, co jednak nie znaczy, że jej brakuje. Po trafieniu do fantastycznego świata Paper Beast to my sami musimy wpaść na to, co zrobić i jak to zrobić.

Podczas zmagań możemy wchodzić w interakcję z rozmaitymi elementami otoczenia. Ważną częścią zabawy jest poznanie, jakimi prawami rządzi się tutejszy świat. Dla przykładu Papyvorus, jedna z częściej występujących istot, gustuje w kulkach papieru. Za ich pomocą możemy przyciągnąć uwagę stworzeń, a nawet sprowokować je do walki. Wiele innych tutejszych zwierząt także ma swoje unikalne cechy. Poza tym mamy możliwość wpływania na samo otoczenie: przenieść wodę z jednego miejsca w drugie czy też zbudować most.

Do sterowania możemy używać albo kontrolera DualShock 4, albo pary kontrolerów ruchowych PlayStation Move, za pomocą których w te wspomniane rozmaite interakcje wchodzimy.  

Co warto dodać, podobnie jak wiele innych tytułów zaprojektowanych z myślą o wirtualnej rzeczywistości w Paper Beast po świecie poruszamy się teleportując. Zaznaczyć jednak przy tym należy, że posiadanie gogli nie jest wymagane.

Grę można ukończyć w mniej więcej trzy godziny.

Wideo - Paper Beast

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper