Concrete Genie

Concrete Genie

7,7
85 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pixel Opus
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
08.10.2019
Europa:
09.10.2019
Polska:
09.10.2019
Producent:
Pixel Opus
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
08.10.2019
Europa:
09.10.2019
Polska:
09.10.2019

Recenzja redakcji

Concrete Genie - recenzja gry. Najmniejsze studio Sony wchodzi na salony
8.0
Concrete Genie - recenzja gry. Najmniejsze studio Sony wchodzi na salony
PS4

Concrete Genie - opis gry

Concrete Genie to gra action-adventure wyprodukowana przez studio PixelOpus i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Korzysta on z gogli PS VR, lecz ich posiadanie nie jest wymagane.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym mieście o nazwie Denska, które zmaga się z raczej poważnym problemem. Mianowicie pojawia się w nim dziwna, oleista substancja, która doprowadza do skażenia części lądu i wody. W efekcie miejscowy port zostaje porzucony i gnije na uboczu, lecz to nie odstrasza głównego bohatera, chłopca o imieniu Ash, który lubi przebywać w zapomnianym regionie miasta, by tam oddawać się swojemu hobby: rysowaniu. Pewnego dnia zostaje jednak zaatakowany przez wyrostków, którzy drą jego szkicownik. Z odsieczą przychodzi mu dżin pomieszkujący w niedalekiej latarni morskiej, w następstwie czego Ash otrzymuje magiczny pędzel, dzięki któremu jest w stanie ożywiać swoje dzieła. Wyposażony w ten przedmiot postanawia on stawić czoło oprychom, a przede wszystkim uratować Denska. 

Podczas rozgrywki jako Ash podróżujemy po różnych regionach miasta i kolekcjonujemy kartki ze szkicownika, dzięki czemu zyskujemy możliwość wykonywania nowych rysunków. Początkowo mamy dostęp tylko do jednej dzielnicy, lecz z czasem odblokowujemy kolejne. Główny bohater może wykonywać różne rysunki (wachlarz jego możliwości zależy od zgromadzonych kartek), lecz najważniejsze są spotykane tu i ówdzie dżiny. To od nas zależy, jak je narysujemy, a decyzja ta wpływa na zdolności powołanych do życia stworzeń. Mogą one wchodzić w interakcję z Ashem lub swoimi ‘pobratymcami’, jednak przede wszystkim pomagają rozwiązywać łamigłówki.

Gra daje nam pewną swobodę, jak rysować, ale -- jak wspomniano -- musimy działać w pewnych ramach, które zależą od tego, jakie rysunki Asha odnajdziemy. Malować możemy albo wychylając kontroler, albo korzystając z gałki, jeśli pierwsza opcja nam nie odpowiada.

Oprócz trybu fabularnego gra oferuje także dwa warianty rozgrywki zaprojektowana z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Jeden pozwala nam pokierować dżinem próbującym uwolnić moce uwięzione pod latarnią morską, drugi to natomiast swobodne malowanie. 

Wideo - Concrete Genie

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper