Operation Darkness

Operation Darkness

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

X360 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Success
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.10.2007
Producent:
Success
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.10.2007

Operation Darkness - opis gry

Operation Darkness to strategia turowa wyprodukowana przez japońskie studio Success i zlokalizowana przez Atlus. Tytuł ukazał się wyłącznie na Xboxie 360 a założeniami przypominał on popularniejszą serię Valkyria Chronicles.

Akcja gry toczy się podczas II Wojny Światowej, choć, podobnie jak w przypadku Valkyria Chonicles, tytuł wyróżnia z tłumu stylistyka anime. W obu produkcjach podejście do prawdziwej historii jest raczej luźne. W Operation Darkness śledzimy losy specjalnego oddziału brytyjskiego SAS, którego członkowie posiadają paranormalne zdolności. Początkowo zaczynają oni w Afryce, gdzie zmagają się z armią nazistowską, ale później odwiedzają też inne miejsca kluczowe dla wojny. W dalszej części elementów fantastycznych jeszcze przybywa.

Bitwy rozgrywają się na trójwymiarowych planszach. Jednostki nasze oraz naszego przeciwnika poruszają się natomiast po szachownicy, czyli tak jak w klasycznych strategiach turowych. Częstotliwość kolejek zależna jest od parametru szybkości danej jednostki. Do dyspozycji mamy garść dość podstawowych komend typu atak, użycie przedmiotu, zabranie przedmiotu z ciała poległego żołnierza albo odpalenie umiejętności specjalnej, lecz do tego dochodzi też np. możliwość ukrycia się za elementem otoczenia. Podobnie jak w grach RPG, jednostki dysponują rozmaitymi parametrami a także unikalnymi dlań zdolnościami. Warto też wspomnieć, że każda z postaci jest w stanie nosić przy sobie ograniczoną ilość sprzętu (ile dokładnie - to zależy od jego wagi).

W stylu Fire Emblem zabita postać przepada na zawsze. Chyba że zdążymy ją przywrócić do zdrowia przed zakończeniem potyczki. Unikalnym mykiem jest zdolność przekształcania się w wilkołaki. Siła i szybkość znacząco wówczas wzrasta, lecz stan ten utrzymuje się tylko przez pewien czas.

Tytuł, poza singlem, posiada tryb multiplayer dla czterech osób dostępny w wariancie sieciowym.

Wideo - Operation Darkness

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper