Pathologic 2

Pathologic 2

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.5
PS4 6.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ice-Pick Lodge
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
23.05.2019
Europa:
23.05.2019
Producent:
Ice-Pick Lodge
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
23.05.2019
Europa:
23.05.2019

Pathologic 2 - opis gry

Pathologic 2 to remake rosyjskiego horroru, który pierwotnie ukazał się w 2005 roku. Gra łączy w sobie elementy otwartego swata, nieliniowej fabuły i właśnie horroru. Studio Ice-Pick Lodge wydało nową wersję gry na PC, PS4 oraz Xboksa One. W sfinansowaniu projektu pomogła zbiórka pieniędzy na serwisie Kickstarter. 

Tajemnicza i zabójcza choroba wybucha w odległym mieście odizolowanym od zewnętrznego świata. Pikanterii dodaje fakt, że metropolia zbudowana jest na starej garbarni i rzeźni. Choroba jest bardzo zaraźliwa i zabójcza. Wpływa na systemy cyrkulacji krwi i połączenia nerwowe, paraliżując zarówno ciało jak i umysł. Miasto jest dodatkowo obciążone ciężarem dziwnych tradycji lokalnych. 
 
Trzej uzdrowiciele starają się jednak walczyć z chorobą: są to kolejno naukowiec przysłany do zbadania sprawy ze stolicy, syn miejscowego szamana i światowej klasy chirurg w jednym oraz szalona dziewczyna, która zdaje się posiadać jakieś nadnaturalne moce. Wcielając się w jedną z tych trzech postaci, gracz stara się rozwiązać zagadkę tajemniczej zarazy. Jednocześnie cały czas obserwuje powolny rozkład miasta, cierpienie ludzi i mrok czający się na ulicach. 
 
Stylistyka przypomina surrealistyczne obrazy z filmów Lyncha budując atmosferę tajemnicy. Akcję gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Nie zabrakło też rozwiązań znanych z klasycznych przygodówek jak i sprytnie przemyconych elementów RPG. Warto dodać, że dokonane przez nas wybory mają wpływ na dalszy rozwój gry.

Wideo - Pathologic 2

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper