Onimusha: Warlords (2019)

Onimusha: Warlords (2019)

7,5
15 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.1
XONE 8.0
NS 7.0
PC 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
15.01.2019
Europa:
15.01.2019
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
15.01.2019
Europa:
15.01.2019

Recenzja redakcji

Onimusha: Warlords - recenzja gry. Klasyka w najlepszym wydaniu
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

7.5
Onimusha: Warlords - recenzja gry. Klasyka w najlepszym wydaniu
PS4 XONE NS PC

Onimusha: Warlords (2019) - opis gry

Onimusha: Warlords to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on remasterem gry o tej samej nazwie wydanej pierwotnie na PlayStation 2 w 2001 roku.

Gra rozpoczyna się w roku 1560 scenką przedstawiającą nam bitwę o Okehazamę między siłami Imagawy Yoshimoto,i Nobunagi z klanu Oda. Podczas starcia ten drugi zostaje zabity strzałą z łuku. Jakiś czas później, główny bohater – Samanosuke – otrzymuje list od księżniczki Yuki z klanu Sait. Ta informuje go o tajemniczych porwaniach tamtejszych służących, podejrzewając o to demony. Samanosuke wyrusza pod zamek, jednak mimo szybkiej interwencji nie udaje się uratować księżniczki, która zostaje porwana. Samanosuke chwilę później widzi armię klanu Oda ze zmartwychwstałym Nobunagą na czele. Po wszystkim okazuje się, że za całym złem stoją kreatury zwane Genma. Sam bohater po ataku jednej z nich traci przytomność i wtedy nawiedza go dwanaście Oni, które przekazują mu moc potrzebną do zwalczenia Genmy. W trakcie postępu fabularnego okazuje się, że szalony naukowiec Guildenstern wskrzesił Nobunagę i zawarł pakt z demonami. W późniejszym etapie Samanosuke musi powstrzymać tajemny rytuał. w którym księżniczka Yuki ma zostać złożona w ofierze.

Rozgrywka w Onimusha: Warlords przypomina klasyczne odsłony serii Resident Evil. W grze serwowana jest nam trzecioosobowa perspektywa, dzięki czemu mamy większą kontrolę nad ruchami głównego bohatera, który operuje na początku podstawową kataną. Pojedynki z wykorzystaniem broni białej są głównym elementem systemu walki. W późniejszych etapach otrzymujemy możliwość użycia broni naładowanej wybranym elementem (Raizan, Enyuu i Shippuu), co pozwala na jednoczesne używanie magii. Pokonani przeciwnicy upuszczają kule energii, które Samanosuke może absorbować do swojej rękawicy. Czerwone służą jako waluta w grze, żółte odnawiają zdrowie, a niebieskie – energię magiczną. Dodatkowo, w wybranych momentach gry wcielamy się w towarzyszkę głównego bohatera o imieniu Kaede.

Nowości

Remaster wprowadza kilka nowości i usprawnień. Jest to nowe sterowanie (dostępne jest też stare dla osób je preferujących), nowa ścieżka dźwiękowa (zarówno muzyka, jak voice-acting) oraz tryb Easy, który udostępniono tym razem od samego początku. Developer przygotował także dwa tryby wyświetlania obrazu: dawne proporcje 4:3 i współczesne 16:9.

Wideo - Onimusha: Warlords (2019)

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper