Aragami: Shadow Edition

Aragami: Shadow Edition

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS 8.0
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lince Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.06.2018
Europa:
05.06.2018
Producent:
Lince Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.06.2018
Europa:
05.06.2018

Aragami: Shadow Edition - opis gry

Aragami: Shadow Edition to składanka zawierająca grę Aragami, duże rozszerzenie Nightfall oraz całą resztę wydanych dodatków. Kolekcja ukazała się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Aragami

Tytułowy Aragami to duch, który zostaje przyzwany z zaświatów przez księżniczkę Yamiko. Yamiko potrzebuje pomocy, ponieważ została uwięziona przez wrogi klan, a jej pobratymcy zmasakrowani. Aragami, w którego buty wchodzimy, musi ją natomiast uratować. Potrzebuje jednak do tego talizmanów, które wspomniany klan pozostawił w różnych miejscach. Bez nich misja się nie powiedzie.

Gra inspiruje się japońskim folklorem i historią. Nasz podopieczny odwiedza rozmaite miejscówki, od lasów po miasta, próbując dotrzeć do więzionej Yamiko. Pod względem rozgrywki produkcja Lince Works przypomina takie tytuły jak Tenchu czy Shinobido. Główny bohater dysponuje podstawowymi umiejętnościami typu bieganie, kucanie, eliminowanie strażników, a także specjalnymi. Z nimi wiąże się zresztą ciekawy patent - otóż Aragami musi przebywać w mroku. Pomaga to nie tylko w samym skradaniu, ale też zyskuje on dzięki temu moce znacznie zwiększające jego potencjał (o ich posiadaniu informują białe linie na ubraniu bohatera). Te specjalne umiejętności to na przykład niewidzialność, teleportacja, przywoływanie smoka z innego wymiaru, który pożera nieprzyjaciela itd. Wszelkie źródła światła mają więc tu podwójne znaczenie - nie tylko wystawiają nas na widok, ale też pozbawiają mocy. Zdolności można też udoskonalać zbierając służące do tego zwoje.

Co warto dodać, gra opowiada historię przede wszystkim przez gameplay. W trakcie zmagań odnajdujemy dokumenty informujące o podłożu konfliktu między dwoma stronnictwami oraz o przeszłości Aragamiego i Yamiko.

Aragami: Nightfall

Wydarzenia ukazane w rozszerzeniu Nightfall rozgrywają się przed tymi przedstawionymi w pierwowzorze. Tym razem opowieść koncentruje się na zmaganiach dwóch postaci, Hyo i Shinobu, którzy poszukują tak zwanego Alchemika. Ten jest im potrzebny, by odnaleźć inną zaginioną osobę. Historia, warto dodać, rzuca więcej światła na wątki poruszane w ‘podstawce’, np. okoliczności przyzwania Aragamiego, który wbrew swej woli opuścił krainę cienia, by znaleźć się w świecie żywych.

Rozgrywka nie uległa znaczącym zmianom względem pierwowzoru. Innymi słowy, mamy tu do czynienia ze skradanką z elementami paranormalnymi. Kierowana przez nas postać zyskuje dodatkowe moce, jeśli przebywa w zaciemnionych miejscach. I na odwrót - traci na siłach, jeżeli znajduje się w miejscach oświetlonych (przy czym zaszkodzić może nawet zwykła pochodnia).

Z Nightfall wyrugowany został system rozwoju, który obecny był w ‘podstawce’ i dzięki znalezionym zwojom pozwalał doskonalić zdolności głównego bohatera. Zamiast tego w dodatku pojawiają się znajdźki w rodzaju katan, choć te nie mają specjalnego przełożenia na rozgrywkę.

Rozszerzenie składa się z kilku rozdziałów, które ukończyć można w mniej niż dwie godziny. Rozgrywka została zaprojektowana z myślą o weteranach - poziomy są bardziej skomplikowane, a stopień trudności wyższy. Żywotność mogą nieco wydłużyć sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami osiągniętymi w poszczególnych rozdziałach.

I w 'podstawce', i w rozszerzeniu dostępny jest multiplayer (kooperacja). Grać mogą ze sobą posiadacze różnych platform (nie dotyczy PS4).

Wideo - Aragami: Shadow Edition

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych