Okabu

Okabu

6,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hand Circus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.10.2011
Europa:
19.10.2011
Producent:
Hand Circus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.10.2011
Europa:
19.10.2011

Okabu - opis gry

Okabu to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne studio HandCircus. Tytuł ukazał się na PlayStation 3 i dostępny był w cyfrowej dystrybucji. Jego produkcja została sfinansowana przez Sony.

Fabuła - Okabu

W produkcji HandCircus przejmujemy kontrolę nad Kumulo i Nimbe, przypominającymi chmurki przedstawicielami starożytnej rasy mieszkającymi w przestworzach. Wspomniane postacie muszą udać się na ziemię, ponieważ poczynają sobie tam zbyt śmiało istoty zwane Doza. Zanieczyściły one planetę i ktoś musi zrobić z tym porządek. Kumulo i Nimbe udają się z prośbą o pomoc do miłującego naturę plemienia Yorubo, które także cierpi z powodu zanieczyszczeń.

Rozgrywka - Okabu

W grze czeka na przejście dwadzieścia leveli, część bardziej liniowych, część bardziej otwartych. Większość naszych zadań sprowadza się do oczyszczania plansz z zanieczyszczeń i walce z Doza, choć sposoby, w jakie mamy to osiągnąć, bywają różne. Ważną umiejętnością naszych podopiecznych jest zdolność absorbowania różnych rzeczy, zwłaszcza wody, ponieważ jest ona niezbędna do walk i oczyszczania plansz ze śmieci. To nie wszystko. Oprócz tego towarzyszą nam czterej przedstawiciele plemienia Yorubo, którzy posiadają inne umiejętności przydającej się w różnych sytuacjach. Jeden dysponuje harpunem otwierającym drzwi, przełączającymi przyciski i przenoszącym przedmioty z miejsca na miejsce; drugi potrafi przejąć kontrolę nad zwierzętami i innymi Yorubo; trzeci potrafi kontrolować Doza, a czwarty (czwarta) kontrolować maszyny i latać. Pomimo jednak wielu umiejętności stopień trudności jest dość niski, dzięki czemu w Okabu grać mogą też osoby mające mniej doświadczenia z grami.

Co warto dodać, grać można nie tylko w singlu, ale też w multiplayerze z druga osobą.

Wideo - Okabu

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper