ReCore Definitive Edition

ReCore Definitive Edition

6,8
29 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
XONE 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Armature Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
29.08.2017
Europa:
29.08.2017
Polska:
29.08.2017
Producent:
Armature Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
29.08.2017
Europa:
29.08.2017
Polska:
29.08.2017

ReCore Definitive Edition - opis gry

ReCore Definitive Edition to gra action-adventure wyprodukowana przez ekipę Armature Studio i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Xbox One. Był on ‘definitywną’ edycją ReCore oferującą względem oryginału kilka dodatkowych usprawnień oraz nowych elementów.

Założenia nie uległy rzecz jasna zmianie względem pierwszej edycji. Akcja ReCore rozgrywa się w dalszej przyszłości. Ziemia przestała być zdatna do życia, dlatego ludzkość postanowiła znaleźć dla siebie nowy dom. Padło na planetę, którą nazwano Far Eden. Niestety, proces jej terraformowania się nie powiódł, czego doświadczyła główna bohaterka Joule Adams, która dopiero co wybudziła się z kriogenicznego snu. Planeta wita ją postapokaliptyczną scenerią i szwankującymi, niebezpiecznymi maszynami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Armature czerpie z takich tytułów jak Zelda czy Metroid Prime. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie zmagań przejmujemy kontrolę nad Joule, ale poza tym towarzyszą jej też mechaniczni pomocnicy przydający się w rozmaitych sytuacjach. Może ona np. używać podwójnego skoku, dasha, a także walczyć z napotykanymi w wielu miejscach przeciwnikami. Każdy robot, z którym przyjdzie nam się zmierzyć, ma swój słaby punkt wyrażany kolorem. Po wciśnięciu kierunku broń Joule zmienia właściwości (kolor), dzięki czemu może ona zadawać większe obrażenia.
Ważną funkcję w grze pełnią rdzenie (core), źródła energii, które posiadają kilka zastosowań. Można nimi np. uruchamiać nowe roboty albo otwierać dostęp do nowych lokacji. Roboty swoją drogą mogą przydać się do walki lub eksploracji. Z czasem da się je upgrade’ować, do czego potrzebujemy planów oraz części.

Bronie głównej bohaterki także można usprawniać. Co więcej, dysponuje ona również gadżetami typu linka z hakiem, dzięki której może się dostać do nowych miejsc lub usunąć rdzeń przeciwnikowi, co inicjuje minigierkę.

Nowości

Wersja Definitive Edition zawiera, co jasne, wszystkie patche, które poprawiały działanie gry po jej premierze. Jeśli zaś chodzi o nowości, twórcy dodali nowy quest Eye of Obsidian, robota T8-NK, który pojawił się już na okładce oryginału, lecz z powodu terminów został usunięty, a także m.in. nowe lokacje i kilka zmian w kwestii mechaniki. Posiadacze konsoli Xbox One X mogą ponadto liczyć na modyfikacje zapewniające lepszą grafikę.

Wideo - ReCore Definitive Edition

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper