Moonstone: A Hard Days Knight

Moonstone: A Hard Days Knight

8,9
32 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
AMIGA 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mindscape
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Zręcznościowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1991
Europa:
1991
Producent:
Mindscape
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Zręcznościowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1991
Europa:
1991

Moonstone: A Hard Days Knight - opis gry

Moonstone: A Hard Days Knight to gra łącząca cechy gatunku, przede wszystkim chodzonej bijatyki i RPG-a. Za jej produkcję i wydanie odpowiadało Mindscape. Tytuł ukazał się najpierw na Amigę, a następnie został przeniesiony także na komputery osobiste.

W Moonstone wcielamy się w rycerza, wybrańca, który od druidów otrzymuje zadanie dostarczenia tytułowego “księżycowego kamienia” do Stonehange. Grać możemy w pojedynkę lub w multiplayerze (maksymalnie cztery osoby).

 

Grę podzielić można na dwie części: eksplorację i walkę. W tym pierwszym przypadku poruszamy się po mapie tutejszego świata wykonując pewną (ograniczoną) ilość ruchów. Uwagę należy zwrócić na rozmaite dolmeny, które reprezentują miejsca opanowane przez przeciwników. Po odwiedzeniu takiego punktu, bierzemy udział w bitce, która przypomina trochę chodzone beat’em-upy.

 

W przypadku wytrzebienia oponentów otrzymujemy doświadczenie, które możemy rozdysponować zwiększając jeden z trzech parametrów. Zwycięstwo takie nagradzane jest również pieniędzmi, co pozwala nam zakupić lepszy ekwipunek i zwiększyć potencjał bojowy postaci.

 

Podstawowy cel to rzecz jasna dostarczenie księżycowego kamienia, ale najpierw musimy go znaleźć. By to zrobić należy odwiedzić cztery jaskinie i w każdej z nich położyć łapę na kluczu. Dzięki temu odblokowujemy dostęp do “doliny bogów”, w której kamienia pilnuje strażnik. Pokonanie go sprawi, że będziemy już na ostatniej prostej do celu.

 

Co warto dodać, w trakcie wyprawy możemy się natknąć na smoka, co samo w sobie nie jest zbyt szczęśliwym zrządzeniem losy. Mniej doświadczeni gracze mogą takie starcie przegrać z kretesem. Dysponując kamieniem mamy większe szanse na powodzenie, bowiem reagując na fazy księżyca zwiększa on nasze siły.

Wideo - Moonstone: A Hard Days Knight

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper