No Straight Roads

No Straight Roads

5,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 4.0
PC -
PS4 6.0
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Metronomik
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Muzyczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.08.2020
Europa:
25.08.2020
Polska:
25.08.2020
Producent:
Metronomik
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Muzyczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.08.2020
Europa:
25.08.2020
Polska:
25.08.2020

No Straight Roads - opis gry

No Straight Roads to gra akcji, w której dużą rolę odgrywa muzyka. Za produkcję i wydanie odpowiadało malezyjskie studio Metronomik założone przy byłego game designera Final Fantasy XV. Tytuł ukazał się na PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One i PC.

Fabuła - No Straight Roads

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnej metropolii o nazwie Vinyl City, którą zarządza No Straight Roads - potężna wytwórnia dążąca do podporządkowania sobie całego rynku muzycznego. Miasto składa się z kilku dzielnic, a każdą z nich zarządza muzyk NSR dysponujący platynową płytą. 

Źródłem energii dla miasta jest urządzenia zwane Qwasa. Ono zaś potrzebuje energii artystów, dlatego NSR organizuje dla nich regularne przesłuchania. Głównymi bohaterami gry są gitarzystka Mayday i perkusistka Zuke, członkowie punkowego zespołu Bunk Bed Junction, którzy biorą udział w przesłuchaniu organizowanym przez wytwórnię, po czym zostają odrzuceni, ponieważ ich muzyka nie przystaje do obecnych czasów. W drodze powrotnej do domu Qwasa ulega awarii, tymczasem z dobrodziejstw zapasowego zasilania skorzystać mogą tylko artyści należący do NSR. Sfrustrowani tą rażącą niesprawiedliwością główni bohaterowie postanawiają rzucić wyzwanie staremu porządkowi.

Rozgrywka - No Straight Roads

Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad jedną ze wspomnianych wyżej postaci, przy czym gra daje nam możliwość swobodnego przełączania między bohaterami. Zabawa dość znacząco odbiega od większości gier muzycznych/rytmicznych. W No Straight Roads mamy mianowicie pełną kontrolę nad podopiecznymi, którzy poruszają się po trójwymiarowych lokacjach. Z drugiej jednak strony nadal musimy zważać na melodię. Oprócz tego zbieramy nutki, które pełnią funkcję amunicji, a niektóre znalezione obiekty da się przemienić w instrumenty muzyczne. 

No Straight Roads posiada strukturę przywodzącą na myśl gry RPG/action-adventure. Nasi podopieczni eksplorują Vinyl City i na swojej drodze spotykają różnych NPC-ów, spośród których część może potrzebować pomocy. Zaliczanie questów sprawia, że rośnie nasza popularność, a to z kolei umożliwia odblokowywanie nowych umiejętności. Pokonanie bossa danej dzielnicy i zdobycie jego platynowej płyty pozwala otworzyć dostęp do nowej części miasta.

Wymagania sprzętowe - No Straight Roads

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Intel i5-3570 lub AMD FX-8350
  • Pamięć: 6 GB
  • Wolne miejsce na dysku: 25 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 680 z 2 GB / AMD Radeon™ HD 7970

Zalecane:

  • System operacyjny: Windows 10 (z najnowszym dodatkiem Service Pack)
  • Procesor: Intel i7-4770 lub AMD Ryzen™ 5 2600
  • Pamięć: 6 GB
  • Wolne miejsce na dysku: 25 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 z 6 GB / AMD Radeon™ RX 590

Wideo - No Straight Roads

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper