Kingdom Hearts: Melody of Memory

Kingdom Hearts: Melody of Memory

7,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 7.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.11.2020
Europa:
13.11.2020
Polska:
13.11.2020
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.11.2020
Europa:
13.11.2020
Polska:
13.11.2020

Recenzja redakcji

Kingdom Hearts: Melody of Memory - recenzja gry. Kluczowe melodyjki
7.5
Kingdom Hearts: Melody of Memory - recenzja gry. Kluczowe melodyjki
NS PS4 XONE

Kingdom Hearts: Melody of Memory - opis gry

Kingdom Hearts: Melody of Memory to gra muzyczna wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on spin-offem serii Kingdom Hearts.

Fabuła - Kingdom Hearts: Melody of Memory

Dalsza część tekstu pod wideo

Kingdom Hearts: Melody of Memory odpowiada od początku całą sagę Dark Seekera, czyli od wydarzeń ukazanych w pierwszej części Kingdom Hearts do tych z Kingdom Hearts III (włączając w to również wydane po drodze spin-offy). Czyni to jednak z perspektywy Kairi, a nie Sory. 

Chronologicznie w dniu premiery Melody of Memory było najdalej wysuniętą w przyszłość odsłoną Kingdom Hearts. Akcja gry toczyła się po Re Mind, fabularnym DLC do Kingdom Hearts III.

Rozgrywka - Kingdom Hearts: Melody of Memory

Pod względem rozgrywki Melody of Memory przypomina serię Theatrhythm (pierwotnie gra miała stanowić kolejną jej odsłonę). Nasi podopieczni biegną przed siebie, a nasze zadanie polega na wciskaniu stosownych przycisków w odpowiednim momencie, np. gdy atakuje nas przeciwnik. Im większa precyzja, tym więcej punktów. Jeśli jednak nie uda nam się trafić, tracimy energię. Aby przejść planszę, musimy dotrwać do końca etapu (informuje o tym grafika znajdująca się w rogu ekranu).

Głównym wariantem zabawy jest World Tour, czyli tryb fabularny. Plansze dzielą się w nim na trzy rodzaje: Field Battle (odwiedzamy wówczas różne disneyowskie światy), Memory Dive (plansze związane z konkretnymi postaciami) oraz Boss Battle (plansze, na których ścieramy się z bossami). Dostępne są trzy stopnie trudności oraz dwie metody sterowania: Basic (korzystamy z jednego przycisku) i Performer (korzystamy z większej liczby przycisków).

Melody of Memory posiada też multiplayer. Dostępne są zarówno tryby kooperacyjne, jak i rywalizacja. Na Nintendo Switch zaimplementowano również ekskluzywny tryb battle royale, w którym boje toczy nawet ośmiu graczy.

Łącznie twórcy udostępnili ok. 140 utworów z poprzednich odsłon Kingdom Hearts i filmów Disneya.

Wideo - Kingdom Hearts: Melody of Memory

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper