Nioh - Smok Północy

Nioh - Smok Północy

8,1
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
02.05.2017
Europa:
02.05.2017
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
02.05.2017
Europa:
02.05.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: NiOh (PS4) – Dragon of the North DLC
8.0
Recenzja: NiOh (PS4) – Dragon of the North DLC
PS4

Nioh - Smok Północy - opis gry

Nioh: Dragon of the North to pierwsze z trzech dużych rozszerzeń do gry action-RPG Nioh wyprodukowanej przez należące do Koei Tecmo studio Team Ninja. Było ono dostępne na PS4 i PC (w tym drugim przypadku tylko w ramach wydania Complete Edition). Rozszerzenie opowiada nową historię i oferuje nową zawartość związaną z rozgrywką.

Wydarzenia przedstawione w Dragon of the North rozgrywają się niedługo po zakończeniu głównego wątku z ‘podstawki’. Wydawać by się mogło, że Japonia ma najgorsze za sobą, ale nad krajem znów zaczynają pojawiać się ciemne chmury. Tym razem sprawcą zamieszania jest Date Masamune, nazywany “jednookim smokiem” (postać znana z japońskiej historii), który kolekcjonuje kamienie dusz w niecnych zamiarach, a w Oshu, regionu skąd pochodzi, coraz śmielej poczynają sobie demony (yokai).

Jeśli chodzi o rozgrywkę, największą nowością jest dodanie przez twórców zupełnie nowych lokacji o dość znaczącej wielkości, w których na wykonanie czekają nowe misje. Poza tym dostępne są także inne elementy: nowi przeciwnicy (są to również bossowie), nowy ekwipunek, w tym nowa broń o nazwie Odachi (wielki samurajski miecz), która posiada swoje własne drzewko rozwoju i związane są z nią nowe wyzwania z dojo, duchy opiekuńcze oraz Kodama, małe zielone istoty, które należy przeprowadzić do celu, co wiąże się z rozmaitymi korzyściami.

O czym warto wspomnieć, dostęp do zawartości oferowanej w Dragon of the North dostępny jest dopiero po przejściu głównego wątku. Stopień trudności, co z tym idzie, także jest wyższy niż w ‘podstawce’.

Wraz z Dragon of the North wprowadzono także wariant PvP, lecz kupno rozszerzenia nie jest wymagane, jeśli chcemy mieć do niego dostęp.

Wideo - Nioh - Smok Północy

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper