Ninja Assault

Ninja Assault

5,8
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.09.2002
Europa:
04.10.2002
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.09.2002
Europa:
04.10.2002

Ninja Assault - opis gry

Ninja Assault to strzelanina ‘na szynach’ wyprodukowana i wydana przez Namco. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później został też przeniesiony na PlayStation 2 (za konwersję odpowiadało studio NOW Production).

Akcja gry toczy się w feudalnej Japonii, choć twórcy podeszli do tego settingu z pewnym dystansem. Fabularnie wygląda to tak, że pewien szogun, Kigai, porwał księżniczkę Koto, którą zamierza poświęcić, by stać się nieśmiertelnym. Na ratunek Koto rusza dwóch wojowników ninja - Guren i Gunjo. Posiadają oni wyjątkową broń, pistolety, którymi są w stanie wyrżnąć armię antagonisty.

Rozgrywka nie odbiega od tego, co można znaleźć w innych rail shooterach. Przeciwnicy wyskakują na nas z każdej strony, a my musimy wyeliminować ich zanim oni wyeliminują nas. O stanie zdrowia naszego podopiecznego informuje wskaźnik znajdujący się w rogu ekranu. Zregenerować można go trafiając w porozmieszczane tu i ówdzie skrzynie.

Tryb fabularny składa się z dwunastu poziomów, przy czym warto dodać, że wersja konsolowa otrzymała kilka nowych miejscówek. Nowa jest też trzecia postać - Aoi. Posiada one specjalną zdolność ninjutsu potrafiącą zlikwidować wszystkich przeciwników znajdujących się na ekranie. W zależności od tego, którą postać wybierzemy droga do Kigaia będzie inna.

Na PS2 dodano też dwa nowe tryby - Training i Mission. Ten pierwszy służy rzecz jasna do szlifowania umiejętności, drugi natomiast składa się z ponad trzydziestu wyzwań.  Przejście obydwu pozwala odblokować dodatkowe bronie.

Ninja Assault korzysta oczywiście z lightguna. Grać można też na zwykłym padzie, ale nie jest to wskazane.

Wideo - Ninja Assault

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper