Death Crimson OX

Death Crimson OX

5,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.3
DC 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ecole
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.11.2003
Europa:
10.12.2004
Producent:
Ecole
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.11.2003
Europa:
10.12.2004

Death Crimson OX - opis gry

Death Crimson OX to strzelanina ‘na szynach’ wyprodukowana przez japońskie studio Ecole. Tytuł ukazał się najpierw na Dreamcasta, a później został przeniesiony na PlayStation 2. W Europie ta druga wersja ukazała się jako Guncom 2. Gra korzystała z light guna.

Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości (patrząc z perspektywy daty jej wydania). Fikcyjne miasto o nazwie Saronica zostaje zaatakowane przez potwory określane jako SMO, które przejmują tam kontrolę i zaprowadzają swoje porządki. Przeciwko nim występuje niejaka Lily wraz ze swoim ruchem oporu. Jej pierwsza próba kończy się niepowodzeniem i zostaje porwana, ale w wyniku tych wydarzeń udaje jej się zdobyć dwa pistolety z dawnych czasów zwane Crimson, których niezwykłe właściwości dają większe szanse na pokonanie agresora.

 

Death Crimson OX przywodzi na myśl serię House of the Dead. Grać możemy tutaj przy użyciu zwykłego pada lub light guna, choć ta pierwsza opcja nie jest zalecana. Na przejście czeka sześć poziomów, podczas których rozstrzeliwujemy różnego rodzaju dziwadła - roboty, szkielety, żywe trupy, humanoidalne monstra itd. A od czasu do czasu ratujemy też bezbronnych cywili i toczymy poważniejsze starcia z bossami.

 

Gra posiada jeden ciekawy patent, który można by nazwać systemem rozwoju. Otóż potencjał bohaterki z czasem rośnie, co zależne jest od dwóch rzeczy. Po pierwsze, zabicie przeciwnika nagradzane jest punktami doświadczenia, które przyczyniają się do wydłużenia paska energii Lily. Tu jednak uwaga - odstrzelenie cywila tych punktów nas pozbawia. Drugi patent dotyczy natomiast spotykanych tu i ówdzie kwiatów (death flowers). Trafienie w nie upgrade’uje broń.

 

Gra posiada oprócz singla także multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Death Crimson OX

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper