Area 51

Area 51

6,5
46 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.4
PS2 6.4
XBOX 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Inevitable Entertain.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
25.04.2005
Europa:
27.05.2005
Polska:
27.05.2005
Producent:
Inevitable Entertain.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
25.04.2005
Europa:
27.05.2005
Polska:
27.05.2005

Area 51 - opis gry

Area 51 to wydana w 2005 roku na PC, Xboksa i PlayStation 2 strzelanina FPP, której akcja rozgrywa się w tytułowej Strefie 51 – pilnie strzeżonej bazie wojskowej znajdującej się na pustyni Nevada, nad którą widuje się tajemnicze światła i niezidentyfikowane obiekty latające.

Głównym bohaterem gry jest Ethan Cole, dowódca niewielkiego oddziału żołnierzy, który został wysłany do Strefy 51 w celu zbadania przyczyny zerwania łączności przez jej pracowników z amerykańską armią. Na miejscu okazuje się, że panuje tutaj tajemnicza epidemia, która zamienia ludzi w potworne bestie i zdążyła się już rozprzestrzenić wśród stacjonujących tam osób. Od tej pory zadaniem żołnierzy jest utrzymanie się przy życiu, odkrycie źródła tego wirusa i zahamowanie jego dalszego rozwoju. Oczywiście naczelną rolę w tej sprawie odgrywa pozaziemska cywilizacja, która w ten sposób może znacznie poszerzyć swoją strefę wpływów na Ziemi lub nawet przejąć całkowitą kontrolę nad planetą.

Rozgrywka polega głównie na eliminowaniu hord zróżnicowanych przeciwników – w tym przypadku niezbędne jest korzystanie z rozbudowanego arsenału oddanego w ręce gracza. Bohater może zrobić użytek z aż trzydziestu rodzajów broni, począwszy od karabinów, strzelb i pistoletów pochodzenia ziemskiego, skończywszy na technologii obcych. Ponadto w każdej z nich oddano nam do dyspozycji dwa tryby strzału.

W późniejszej fazie rozgrywki nasz podopieczny sam zostaje zarażony wirusem, dzięki czemu zyskuje możliwość zamiany w mutanta - w tym celu należy naładować odpowiedni pasek, co osiąga się poprzez eliminowanie wrogów. W formie potwora Ethan staje się nie tylko silniejszy i bardziej wytrzymały, lecz także potrafi dostrzegać przeciwników przez przeszkody terenowe oraz wyrzucać pluskwy, które wysysają z oponentów energię życiową.

Wśród aktorów, którzy użyczyli swojego głosu poszczególnym bohaterom, należy wymienić wcielającego się w Ethana Davida Duchovny'ego oraz Briana Warnera (Marilyn Manson), który wcielił się w potężnego Szaraka, czyli sprawcę całego zamieszania.

Wideo - Area 51

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper