Expeditions: Viking

Expeditions: Viking

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Logic Artists
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Premiery
Świat:
27.04.2017
Europa:
27.04.2017
Polska:
27.04.2017
Producent:
Logic Artists
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Premiery
Świat:
27.04.2017
Europa:
27.04.2017
Polska:
27.04.2017

Expeditions: Viking - opis gry

Expeditions: Vikings to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Logic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych z systemami Windows, Linux oraz macOS.

Akcja gry rozgrywa się pod koniec VIII wieku naszej ery. Produkcja Logic Arts pozwala nam wejść w buty świeżo upieczonego przywódcy wikingów (postać tworzymy sobie sami). W trakcie wyprawy na Wyspy Brytyjskie nasz ojciec umiera, a my zostajemy wybrani na nowego lidera. Od tego momentu czeka na nas szereg wyzwań i trudnych decyzji. Po pierwsze, ojciec głównego bohatera nie należał do najwybitniejszych przywódców pod słońcem, przez co doczekał się wielu wrogów, z którymi musimy sobie jakoś poradzić. Po drugie, pozostaje niezwykle ważka kwestia Brytanii - próbować ją podbić czy zamiast tego nawiązać relacje handlowe z jej mieszkańcami?

Expeditions: Vikings to gra strategiczna z elementami RPG. Rozgrywkę w produkcji Logic Arts można z grubsza podzielić na trzy części: eksplorację kluczowych miejscówek, walkę oraz ‘mapę świata’ (overworld). Eksploracja pozwala nam swobodnie zwiedzać lokacje, zbierać przydatne przedmioty oraz brać questy od napotkanych NPC-ów. Walki są turowe, a w ich trakcie jednostki nasze i nasi przeciwnicy poruszają się po polach w kształcie sześciokątów. Podopieczni posiadają różne klasy, co więcej, wzorem gier RPG ich umiejętności można z czasem rozwijać.

Pomiędzy kluczowymi lokacjami podróżujemy po mapie świata, co jest kolejnym elementem gameplayu. Nasi towarzysze mogą w tym czasie poczuć głód, zmęczenie itd. W takich sytuacjach należy znaleźć obóz, choć na tym się nie kończy. Następnie należy wyznaczyć obowiązki poszczególnym członkom zespołu oraz mądrze rozdzielić posiadane środki. Od czasu do czasu zdarza się również, że obóz należy odbić, wygrywając starcie.

Gra posiada nieliniową strukturę.

Wideo - Expeditions: Viking

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper